Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 września 2023 09:25
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ruszył proces w sprawie zabójstwa w pustostanie. Oskarżeni przyznali się tylko do pobicia

Ruszył proces w sprawie zabójstwa w pustostanie. Oskarżeni przyznali się tylko do pobicia
W opolskim sądzie okręgowym ruszył proces wobec trzech mężczyzn, oskarżonych o zabójstwo Adam K. w dniu 26 kwietnia 2022 r. Dwóch z nich usłyszało zarzut zabójstwa, a trzeci naruszenia czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres nieprzekraczający 7 dni.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że Adam K. w dniu 26 kwietnia 2022 r. spożywał alkohol w towarzystwie grupy znajomych, w tym Józefa M. (28 lat) oraz Marcina W. (27 lat). W trakcie spotkania pomiędzy wymienionymi doszło do scysji, a następnie Józef M. i Marcin W. zaatakowali Adama K. uderzając go pięściami i kopiąc.

Pozostali uczestnicy spotkania pospieszyli na pomoc pokrzywdzonemu. Zdarzenie to zostało zaobserwowane przez przypadkowego przechodnia, który powiadomił o nim policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji zostali zapewnieni przez uczestników imprezy, w tym samego pokrzywdzonego, że widoczne na jego twarzy zadrapania są konsekwencją przypadkowego upadku. Adam K. odmówił udzielenia sobie jakiejkolwiek pomocy.

Po zakończeniu interwencji pokrzywdzony wraz z innymi osobami kontynuował spożywanie alkoholu. Po jakimś czasie do imprezy dołączył Marek R. (45 lat). W pewnym momencie, z nieustalonych przyczyn, pokrzywdzony został zaatakowany przez Marka R., do którego dołączył się Marcin W. Mężczyźni wielokrotnie kopali po całym ciele i głowie ofiarę, uderzali go pięściami po twarzy i głowie oraz zadawali ciosy nożem.

Napastnicy bili pokrzywdzonego do chwili, gdy przestał on przejawiać jakiekolwiek oznaki życia. Na ciele ofiary stwierdzono liczne obrażenia ciała w tym: złamanie kości gnykowej, złamanie żeber i nosa oraz pęknięcie wątroby.

Poczynione ustalenia faktyczne dały podstawy aby Marcinowi W. oraz Markowi R. przedstawić zarzut zabójstwa Adama K. Natomiast Józef M. odpowiada za naruszenie czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres nieprzekraczający 7 dni.

Podczas dzisiejszej rozprawy w sądzie okręgowym, oskarżeni przyznali się do pobicia ofiary, jednak nie do zabójstwa. Kolejna rozprawa odbędzie się w połowie czerwca.

Marek R. i Marcin W. byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy (pobicie) i odbywali z tego powodu karę pozbawienia wolności, co oznacza, że za popełnioną zbrodnię odpowiadać będą w warunkach recydywy. Za zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast Józefowi M. może zostać wymierzona kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

morderstwo-kedzierzyn
morderstwo-kedzierzyn


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama