Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 września 2023 10:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zaczipuj swojego pupila za darmo. Urząd miasta rozpoczął akcję znakowania zwierząt

Zaczipuj swojego pupila za darmo. Urząd miasta rozpoczął akcję znakowania zwierząt
Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą bezpłatnie zaczipować swojego psa. Miasto po raz kolejny prowadzi bezpłatną akcję znakowania zwierząt. W ten sposób właściciele czworonogów mogą czuć większą pewność, że ich pupil wróci do domu, gdy zabłąka się podczas spaceru.

Wpisanie czworonoga do bazy może okazać się pomocne w przypadku, gdy zwierzak zaginie. Błąkający się pies może ostatecznie trafić do schroniska, ale wszczepiony pod skórę mikroprocesor pozwala go zidentyfikować i odesłać do domu.

Znakowanie zwierząt jest bezpieczne, nie powoduje reakcji alergicznych i trwa dosłownie sekundę. Polega ono na wszczepieniu niewielkiego urządzenia, wielkości ziarenka ryżu, pod skórę. Każdy czip ma niepowtarzalny numer i zawiera dane właściciela.

Z bezpłatnej usługi mogą skorzystać opiekunowie zwierząt zameldowani na pobyt stały na terenie Kędzierzyna-Koźla. Osoby zgłaszające się do gabinetu będą musiały podać swój numer PESEL, w celu weryfikacji danych osobowych. Darmowy zabieg można wykonać w gabinecie weterynaryjnym - Przychodnia dla zwierząt FAUNA, mieszczącym się przy ul. Józefa Bema 9.

Akcja czipowania psów finansowana jest z budżetu gminy i potrwa do wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel lub do końca listopada.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Yan 12.05.2023 09:45
Nie wrzucaj wszystkich emerytów do jednego worka.Te babcie z cmentarzy to specyficzny typ ludzi.

Basia 12.05.2023 09:38
XXI wiek mamy ale w Polsce XVIII sty albo gorzej.Na zawsze pozostaniemy pariasem Europy,pod względem kultury osobistej,zamożności itd..... Tylko Kaczyński i Morawiecki myślą że za rok dogonimy Niemcy bo ci politycy zarabiają powyżej 20 tysięcy i z biura nie wychodzą,nie wiedzą że Polska to skansen.

qwerty 11.05.2023 16:59
Między zdrowaśkami za duszę zmarłego, zużyte znicze myk do lasu. Zakładają że Pan Bóg wysłuchuje tylko zdrowasiek wymamrotanych bezzębnymi wargami. śmieciami się nie interesuje.

Gusławo 11.05.2023 13:51
Człowiek to największe bydło jakie jest na świecie

ECO świr 11.05.2023 12:30
Tak dbają o czystość lasu emeryci+,gdy zwróciłem uwagę starszym paniom że wypalone znicze i inne rzeczy które należy wrzucać do kontenera to panie powiedziały że będą tam wyrzucać gdze jest bliżej ,a bliżej mają do lasu przez płot,ręce opadają starość widocznie ma swoje prawa.

Antoni 11.05.2023 12:14
Kto kazałby pofatygować się do śmietnika. Najważniejsze, że nagrobek jest posprzątany. A śmieci? Niektórzy dalej stosuję segregację wg zasady: to do lasu a to do pieca.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama