Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:02
Reklama
Reklama
Reklama

Kędzierzyn-Koźle w programie "Ciepłe Mieszkanie". Ponad milion złotych trafi do mieszkańców

Kędzierzyn-Koźle w programie "Ciepłe Mieszkanie". Ponad milion złotych trafi do mieszkańców
Bycie eko w Kędzierzynie-Koźlu stanie się jeszcze prostsze. Do pakietu miejskich dopłat dla mieszkańców doszła kolejna opcja. Gmina pozyskała środki z programu „Ciepłe Mieszkanie”. Pozwolą one w większym zakresie dofinansować wymianę starych i dymiących kopciuchów na nowoczesne i przyjazne środowisku źródła ciepła.

Umowę na ponad milion złotych w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu podpisała dziś (18.04) prezydent Sabina Nowosielska. Z programu „Ciepłe Mieszkanie” będą mogły skorzystać osoby o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 120 000 zł posiadające mieszkanie w budynku wielorodzinnym.

Warunkiem otrzymania wsparcia będzie wymiana starego pieca. Dodatkowo będzie można również pozyskać dofinansowanie na inne inwestycje poprawiające bilans energetyczny mieszkania, w tym:

  • zakup i montaż źródła ciepła wymienionego do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (dalej cwu);

  • podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku, spełniającego wymagania;

  • demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub cwu w lokalu mieszkalnym, instalacji gazowej od przyłącza gazowego / zbiornika na gaz do kotła;

  • zakup i montaż okien w lokalu mieszkalnym lub drzwi oddzielających od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego (zawiera również demontaż);

  • zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym;

  • dokumentację projektową dotyczącą powyższego zakresu.


Wysokość dofinansowania przyznanego dla mieszkańców zależeć będzie od dochodu. Program zakłada występowanie 3 progów:

  • próg 1 - do 30% poniesionych kosztów, nie więcej niż 15 000 zł na jeden lokal mieszkalny;

  • próg 2 - do 60% poniesionych kosztów, nie więcej niż 25 000 zł na jeden lokal mieszkalny – gdy dochód na osobę w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 1 673zł, jednoosobowym – 2 342 zł;

  • próg 3 - do 90% poniesionych kosztów, nie więcej niż 37 500 zł na jeden lokal mieszkalny – gdy dochód na osobę w gospodarstwie wieloosobowym nie przekracza 900zł, jednoosobowym – 1 260 zł.


Realizacją programu zajmować będzie się Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta. Informacje udzielane są pod numerem telefonu: 77 40-34-475.

Aktualnie opracowywane są niezbędne regulaminy, dokumenty i wnioski. O szczegółach dotyczących startu „Ciepłego Mieszkania” poinformujemy w najbliższym czasie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
qw 04.05.2023 09:37
Już teraz wiem jak fortepian wygląda.

Alina 03.05.2023 23:47
takie tłumy że hej 🇦🇱

😕 03.05.2023 19:59
Rzeczywiście nawet ten koncert na Rynku, to była liga światowa. SUPER !! 😕 Wyobrażam sobie co było w sali na fortepianie koncertowym w Chemiku 🙄 Brawo!!!! 👌👍👏👏👏👏

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ