Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 20:48
Reklama
Reklama
Reklama

Opłaty za egzaminy na prawo jazdy idą w górę. Nowy cennik wejdzie w życie 15 kwietnia

Opłaty za egzaminy na prawo jazdy idą w górę. Nowy cennik wejdzie w życie 15 kwietnia
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Opolu podnosi wysokość opłaty egzaminacyjnej. Kursanci przymierzający się do zdawania na prawo jazdy zapłacą więcej zarówno za przystąpienie do egzaminu teoretycznego, jak i części praktycznej.

Podwyżkę uchwalono na ostatniej sesji sejmiku województwa opolskiego. Dyrektor WORD Opole Edward Kinder wskazywał, że opłaty za przystąpienie do egzaminu na prawo jazdy nie były aktualizowane od 2013 roku: - Na dzień dzisiejszy koszt przeprowadzenia egzaminu państwowego na prawo jazdy tak naprawdę przewyższa poziom opłaty egzaminacyjnej.

Do tej pory niezależnie od kategorii, opłata za przystąpienie do części teoretycznej egzaminu wynosiła 30 złotych, zgodnie z nowym taryfikatorem wyniesie ona 50 złotych. Zmiany dotknęły też egzaminów praktycznych. Kursanci ubiegający się o prawo jazdy kategorii B, za przystąpienie do części praktycznej egzaminu zapłacą 200 złotych (obecnie jest to 140 złotych). Tyle samo zapłacą kursanci zdający na egzaminy dla prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1, C1, D1, t, B96.

Więcej trzeba będzie zapłacić też za przystąpienie do egzaminów dla prawa jazdy kategorii B+E, C1+E, C, C+E, D, D1+E i D+E. W tym przypadku opłata wyniesie 250 złotych.

Osoby, które przed dniem wejścia w życie ww. przepisu wystąpią do wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego o wyznaczenie terminu egzaminu państwowego, a termin ten zostanie  wyznaczony na dzień przypadający po dniu 15 kwietnia br. dokonują opłaty wg aktualnie obowiązujących (starych) stawek.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ