Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 22:24
Reklama
Reklama
Reklama

Zarządcy nieruchomości muszą przeprowadzić obowiązkowe odszczurzanie. Termin do 21 kwietnia

Zarządcy nieruchomości muszą przeprowadzić obowiązkowe odszczurzanie. Termin do 21 kwietnia
Przypominamy, że do 21 kwietnia właściciele lub administratorzy nieruchomości z Kędzierzyna-Koźla mają przeprowadzić obowiązkowe odszczurzanie. To jeden ze sposobów ograniczania populacji tych uciążliwych gryzoni. Kolejnym jest właściwa postawa mieszkańców, czyli dbanie o porządek przy altanach śmietnikowych.

Okazuje się, że główną przyczyną występowania szczurów jest łatwa dostępność pożywienia. Dzieje się tak, gdy wyrzucamy duże ilości jedzenia do śmieci, często poza pojemniki, co sprzyja szybkiemu rozmnażaniu się zwierząt. Aby uniknąć tego typu problemów wprowadzony został obowiązek deratyzacji. Wynika on z zapisów ustawowych. Termin prowadzenia akcji w Kędzierzynie-Koźlu doprecyzowuje z kolei regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy.

Deratyzację należy wykonać w nieruchomościach, w których jest prowadzona hodowla zwierząt, w magazynach żywności, środków spożywczych i zboża, piwnicach, altanach śmietnikowych, zsypach i pomieszczeniach zsypowych oraz w węzłach ciepłowniczych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jacek 19.05.2023 22:48
Tak, najlepiej przyłączmy całe województwo opolskie do Górnego Śląska. Jeżeli Koleje Śląskie nie chcą dojeżdżać na Górny Śląsk, to niech Opolskie dojeżdżają. Jakoś na Dolny Śląsk mogą.

Swój 07.05.2023 17:12
Pojazdy są w złym stanie bo załoga utrzymania słaba i sobie nie radzi. Jak POLREGIO da godziwe pensje to fachowcy przyjdą i będą pilnować stanu technicznego pojazdów. Zaznaczę że w niektórych województwach jest sytuacja dużo lepsza.

Juzek 06.05.2023 16:33
Taki duży krajowy przewoźnik nie ma taboru? Ale coraz większą kasę bierze za brudne i odwoływane pociągi. Woj. Dolnośląskie zabiera im pracę i przekazuje do Kolei Dolnoslaskich skoro odwołują jeżdżą brudnymi składami to ktoś inny to zrobi lepiej. Tylko wąsate zwiachole będą protestowały. Polregio drogo, brudno, bez pociągu tylko autobus. Takiego burdelu nie ma w Kolejach Dolnoslaskich cz y Śląskich.

😕 06.05.2023 14:12
Tylko w kwestii formalnej przypominam, że koleje regionalne są pod zarządem marszałków województw😕 Również przypominam, że taki burdel na kolejach zrobiła niegdyś prześwietna ..... .... (milczenie jest złotem ☺️).... ..... 🤪 - rozpieniczając i sprzedając wszystko co tylko dało się sprzedać na - również na kolei - swojakom czy też obcokrajowcom 🤭 Ma to pewien sens, gdyż tak zawsze robiła i robi każda agentura na całym świecie😆 A może ktoś przypomnieć, kogo wybrała tubylcza ludzkość do rządzenia sejmikiem Opolszczyzny i urzędem marszałkowskim? 🙄 Bo jakoś kurde zapomniałem 😳😎

bezczelny 05.05.2023 19:32
Prawda jest zgoła inna. To nie tabor tylko brak personelu a właściwie maszynistów. Odkąd na przemian rządzą platfusy i pisiory jest taki burdel w tym kraju. A wy głupole im wierzycie.

hanys 05.05.2023 19:26
Koleje Śląskie też przeżywają kryzys.

ghjk 05.05.2023 14:45
Raczej miasto z pergaminu plafonie.

asdf 05.05.2023 00:22
państwo z papendeki

Jo 04.05.2023 21:23
Miasto możliwości

Tonio 04.05.2023 21:18
Karzeł bez mózgu, czyli nasze pokraczne województwo nie potrafi zorganizować nawet sprawnej komunikacji na bardzo pierwotnej i małej sieci kolejowej. Przerasta ich konieczność wykonania przeglądu, o którym wiadomo, że trzeba go wykonać. Te niby pociągi to syf jest pomazany sprajem z mnóstwem karteczek co nie działa, bo nikt tego nie pilnuje i nikomu na czystości nie zleży. Toalety zamknięte, bo od dawna nie działają, co nie znaczy że z nich nie śmierdzi. Wali okrutnie. 100 lat temu byliśmy na wyższym poziomie. Dziwne, że województwo śląskie, którego sieć jest dużo bardziej rozbudowana nie ma takich problemów. Jak by tam ktoś podstawił w Gliwicach autobusy dla 500 pasażerów jadących do pracy do Katowic to następnego dnia szukałby nowej pracy. Marszałek Województwa toleruje to partactwo, bo nie ma pomysłu co zrobić. Przyłączcie nas do Śląskiego i Kolei Śląskich i problem zniknie. Czary Mary Partacze.

Kozlak 04.05.2023 21:17
A wystarczyłoby przyłączenie KK do woj. śląskiego. Odlączenie od tego opolskiego grajdołka. Mielibyśmy wtedy u siebie Koleje Śląskie. Wystarczy popatrzeć na Racibórz, który rozkwitł po zmianie województwa. Były zresztą plany, żeby Koleje Śląskie dojeżdżały do KK, ale oczywiście Opole to storpedowało, bo przecież ambicja itp.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ