Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 września 2023 06:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Chcą rozwiązać problem zaśmiecania przyrody w Kędzierzynie-Koźlu. Póki co najpierw posprzątają rzekę

Chcą rozwiązać problem zaśmiecania przyrody w Kędzierzynie-Koźlu. Póki co najpierw posprzątają rzekę
Rzeka Kłodnica od lat jest zaniedbana i mocno zanieczyszczana przez ludzi. Mimo cyklicznie przeprowadzanych akcji sprzątania, wciąż jest zasypywana śmieciami. Grupa miłośników przyrody już 15 kwietnia bierze się znowu za sprzątanie, jednak to nie wszystko, chcą znaleźć sposób, by problem nie powracał i tuż przed Wielkanocą apelują do sumienia ludzi.

To niezwykłe, że są jeszcze ludzie, dla których los naszej przyrody nie jest obojętny i w czasie kiedy wszyscy myślami są przy świątecznym stole, oni apelują, szukają rozwiązania i myślą o tym, co dzieje się z rzekami, lasami, łąkami i parkami. A niestety dzieje się źle, mimo ciężkiej pracy wielu wolontariuszy, mimo wielu kampanii społecznych i różnych działań, problem wciąż powraca. Chcemy odpoczywać na łonie natury, ale już dbanie o nią jest sprawą drugorzędną, bo niestety to właśnie my ludzie niszczymy, zaśmiecamy i trujemy.

"Wielkie Sprzątanie Kłodnicy" odbywa się już 15 kwietnia od godziny 9.00 jednak organizatorzy, doświadczeni kilkoma wcześniejszymi akcjami sprzątania, postanowili zaapelować do sumienia ludzi, aby nie niszczyli ich pracy i przestali zaśmiecać.

Na stronie wydarzenia czytamy poruszający wpis, w którym organizatorzy próbują dotrzeć do sumienia ludzi, zwłaszcza działkowców, ponieważ autorka postu uważa, że to oni przyczyniają się do zaśmiecania.

"Sprzątamy co sobotę swoje mieszkania, wiosną skrupulatnie robimy porządki w ogrodach, a przestrzeń publiczną ciągle traktujemy, jak jeden wielki śmietnik. Nasz własny dom zasypujemy śmieciami. Dlatego w tym roku idziemy o krok dalej. Będziemy również sprzątać użytek ekologiczny w Koźlu. Spotykamy się tam w sobotę 15 kwietnia. O godzinie 9.00 Pod mostem "Odry" - od strony Koźla. Warto zadbać o to miejsce, zanim wszystkie śmieci zostaną przykryte gęstą zielenią (...) W tym roku rozszerzamy akcję o Użytek Ekologiczny. Zgłosiła się grupa wolontariuszy Ekosienkiewicz, która chce to miejsce uwolnić od śmieci. Grupa młodzieży wysoko świadomej. Ci młodzi ludzie wiedzą, jak ważny jest ten kawałek zieleni dla naszego miasta. Dziękujmy, że razem z nami zadbacie o to piękne miejsce. Możemy to zrobić tylko dlatego, że udało nam się praktycznie w ostatniej chwili załatwić jeszcze jeden kontener, wszystko dzięki szybkiej reakcji Sabiny Nowosielskiej, prezydent miasta Kędzierzyna-Koźla - pisze o wydarzeniu Agnieszka Konowaluk-Wrotniak.

Więcej o wydarzeniu "Wielkie Sprzątanie Rzeki Kłodnicy" tutaj


nowy klodnica
nowy klodnica


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 23.04.2023 15:51
Czy widzieliście tężnie w Opolu i Tułowicach? Postawili 4 kurniki na mieście i pewnie bardzo chcą aby im brawo bić 😁😄😅

tola 23.04.2023 13:02
Nie pouczaj Alinę. Udowodniła już nie raz że jest na to odporna.

Alina 23.04.2023 12:43
Biję się w piersi. Okazało się, że dzisiaj rano stężenie benzenu skoczyło do 58 ug/m3. Czyli benzenu nie emitowała Petrochemia. Pytanie jednak pozostaje. Kto w takich stężeniach go emituje? PS Nie oglądam TV a w szczególności TVN.

Terefere 23.04.2023 10:52
Alina za dużo tvn-u i w ogóle tv

Alina for ever 22.04.2023 19:43
Po plajcie Petrochemi zniknęły bardzo wysokie stężenia benzenu mierzone na osiedlu Piastów. Pojawiają się stężenia poniżej 5 ug/m3 gdy wieją wiatry wschodnie. Ale ogólnie jest zdecydowanie lepiej. PS Nie mówi się z Azot tylko z Azotów.

Alina 22.04.2023 16:37
Jestem Alina i zapraszam na inhalacje benzenem i innymi substancjami z Blachowni i Azot.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama