Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 9 grudnia 2023 00:04
Reklama
Reklama

Narastający problem samobójstw wśród dzieci. Każdy z nas może być ratownikiem. Będzie otwarty wykład

Narastający problem samobójstw wśród dzieci. Każdy z nas może być ratownikiem. Będzie otwarty wykład
Śmierć dziecka jest niewyobrażalną tragedią, próba samobójcza szokiem i traumą, a pytanie czy mogłam/mogłem coś zrobić, jakoś zapobiec - wyniszczającym koszmarem.

W zeszłym roku odnotowano 2093 próby samobójcze osób do 18-tego roku życia, w tym śmierć poniosło 156 dzieci. To o 40 procent więcej niż w roku 2021. Statystyki są nieubłagane i przerażające. To się dzieje wokół nas, naprawdę.

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, gdy obok znajdzie się młody człowiek, który różnymi - nie zawsze oczywistymi - sposobami będzie wołał o pomoc. Jak rozpoznać te symptomy? Jak zrozumieć kryzys dziecka? Jak słuchać, żeby usłyszeć? I jak wesprzeć, by uratować młode życie… na czas? Na te i inne ważne pytania odpowie certyfikowany suicydolog, podczas otwartego wykładu pt. „Każdy z nas jest ratownikiem”.

Fundacja Park wraz z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym serdecznie zapraszają na spotkanie rodziców, opiekunów, osoby zainteresowane zrozumieniem tematu kryzysów, które dotykają dzieci.

Miejsce wykładu - Miejski Ośrodek Kultury (Kino Chemik) – sala Sztuki Wszelakiej. Termin - 6 kwietnia, godzina: 17:30 – 19:00.

Posłuchajmy, porozmawiajmy, abyśmy nie musieli nigdy zadać sobie tego obciążającego pytania: czy można było coś zrobić, jakoś zapobiec…

Zgłoszenia przyjmowane są:
• telefonicznie 530 263 583
• mailowo: [email protected]
Ilość miejsc ograniczona.

konferencja
konferencja


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 07.04.2023 10:19
No to macie piromana który bawi się z wami w ciuciubabkę. Ciekawe czy to nie jakiś znudzony strażak amator.

jajaja 07.04.2023 09:12
Jak mi służby pożyczą drona z kamerą termowizyjną i zapasym akumulatorów to go złapie. Mam uprawnienia na duże drony, ale niestety mam modele bez takiej kamery.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ