Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 16:14
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W kwietniu znowu rozprawią się ze śmieciami. Przed nami "Wielkie Sprzątanie Rzeki Kłodnicy"

W kwietniu znowu rozprawią się ze śmieciami. Przed nami "Wielkie Sprzątanie Rzeki Kłodnicy"

Dla nich pogoda nie ma znaczenia, nie ważne czy zimno, czy ciepło, liczy się tylko dobro natury. „Wielkie Sprzątanie Rzeki Kłodnicy” to cykliczna, społeczna akcja grupy miłośników przyrody Agnieszki Konowaluk-Wrotniak, Tomasza Idzikowskiego, Jakuba Gomuły, Piotra Tokarczyka i Borysa Pronobisa. 

 

Rzeka Kłodnica od lat jest zaniedbana i mocno zanieczyszczana przez ludzi. Mimo, że co roku organizowane są akcje społeczne i sprzątanie rzeki, to problem wciąż powraca. W celu poprawy tej sytuacji już 15 kwietnia za kolejne sprzątanie biorą się mieszkańcy miasta i nie tylko, ale także firmy lokalne oraz różnego rodzaju organizacje ekologiczne. W trakcie tych działań wolontariusze zbierają różne rodzaje odpadów, takie jak butelki, worki, styropianowe kawałki i wiele innych.

Akcję „Wielkie Sprzątanie Rzeki Kłodnicy” zainicjowali: Agnieszka Konowaluk-Wrotniak, Tomasz Idzikowski, Jakub Gomuła, Piotr Tokarczyk i Borys Pronobis.

- Kłodnica to najbardziej umęczona rzeka Śląska, która każdego dnia toczy walkę o przetrwanie. Każdego dnia wlewane są do niej ścieki przemysłowe. A mimo to, w jej wodach nadal jest życie. I o to życie chcemy zawalczyć. Chlorków i siarczanów nie damy rady posprzątać. Ale plastik i inne płynące rzeką śmieci już tak! Zapraszamy do wspólnego działania na rzecz tej pięknej rzeki wszystkich pasjonatów przyrody. Możemy razem spędzić aktywnie dzień i zrobić coś dobrego - mówi Agnieszka Konowaluk-Wrotniak.

Akcję wspierają: Związek Międzygminny "Czysty Region", WWF Polska, Społeczna Straż Rybacka z Opolszczyzny, Babeczki znad Rzeczki, Podróże Pietruchy, I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza, Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu.

- Grupa Ekosienkiewicz działa przy I Liceum Ogólnokształcącym od czterech lat. Zrzesza młodych ekologów, którzy podnoszą świadomość ekologiczną i działają na rzecz środowiska naturalnego najbliższej okolicy. Znani są przede wszystkim z kampanii ekologicznych, które realizują: "ekoLOdzy w terenie", "plastikoOPORNI", czy "Nie bądź samolubem, gospodaruj z rozumem". W tym roku szykują kolejny duży projekt społeczny na temat marnowania żywności, ale zaśmiecone tereny przy Odrze czy użytki ekologiczne, które mają olbrzymie znaczenie dla zachowania bioróżnorodności też wymagają pilnego działania, dlatego 15 kwietnia zabieramy się za sprzątanie. Kto może, niech pomoże! Pokażmy, że tych, co dbają o naturę jest więcej, niż tych, co porzucają odpady na łonie natury - mówi Karina Sobota, nauczyciel biologii i chemii z I LO.

Spotkania odbędą się w różnych miejscach, główne cztery wyjścia to:

15 kwietnia o godzinie 9.00 - spotykamy się pod mostem Odry w Koźlu ( to most po którym biegnie obwodnica). Zbiórka od strony Koźla.

15 kwietnia o godzinie 10:00 - spotykamy się na parkingu przy stadionie Kuźniczki w Kędzierzynie

15 kwietnia o godzinie 10:00 KATOWICE - Plac zabaw ul Adwentowicza.

16 kwietnia - eko spływ kajakowy - start z Łan godzina 10:00

Zapisy pod numerem: +48 608 736 036 Masz swój własny kajak-przyjedź! Zapraszamy!


kłodnica
kłodnica


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
man 06.04.2023 14:14
W tym celu oddaje się wam te mieszkania do remontu, żeby po jego wykonaniu i zasiedleniu przez was, nadać tym ulicom prestiż.

Realista 06.04.2023 10:33
Tak i jeszcze jakie doborowe towarzystwo za ścianą 😅

Kk 06.04.2023 09:20
Same prestiżowe ulice;-)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ