Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 8 grudnia 2023 23:01
Reklama
Reklama

Mammobusy pojawią się w naszym powiecie. Już jutro pierwsza okazja, aby bezpłatnie się przebadać

Mammobusy pojawią się w naszym powiecie. Już jutro pierwsza okazja, aby bezpłatnie się przebadać
3, 7 i 16 marca. To daty, które powinny trafić do kalendarza mieszkanek Kędzierzyna-Koźlu w wieku od 50 do 69 lat. W tym miesiącu w naszym mieście aż trzykrotnie zaparkuje mammobus, w którym pojawi się okazja do bezpłatnych badań profilaktycznych.

Z takiej możliwości mogą skorzystać Panie, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii lub otrzymały pisemne wskazanie do ponownego wykonania badania po upływie 12 miesięcy i nie były leczone z powodu raka piersi.

Badanie trwa zaledwie kilka minut, jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Potrzebna jest jedynie wcześniejsza rejestracja. Wykonywane one będzie przez trzy różne podmioty współpracujące z opolskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia. Mammobusy w zależności od terminu zaparkują na parkingu marketu Kaufland bądź przy hali „Śródmieście”. Okazję do wykonania bezpłatnych badań będą miały też mieszkanki gmin: Bierawa, Cisek, Polska Cerekiew i Reńska Wieś (szczegóły na plakacie).

  • Geneva Trust Polska Sp. z o.o., tel. 58 767 34 44

  • LUX MED Sp. z o.o., tel. 58 666 24 44

  • Mammo-Med Sp. z o.o., tel. 58 325 76 02


Do mammografii nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto nie zakładać biżuterii na szyję oraz ubrać się wygodnie, ponieważ konieczne będzie rozebranie się do pasa. W dniu badania na umytą skórę nie należy stosować dezodorantu z talkiem, balsamu ani kremu. Trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości potrzebny przy rejestracji oraz zdjęcie i opis poprzedniego badania, jeżeli mammografia wykonywana jest po raz kolejny, co pomoże lekarzowi zinterpretować wynik.

Szczegółowy harmonogram postojów mammobusów na Opolszczyźnie dostępny jest na stronie: http://www.nfz-opole.pl/dla-pacjenta/profilaktyka-w-praktyce/programy-profilaktyczne/harmonogram-mammobusow/.

Więcej informacji o programie można przeczytać pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/program-profilaktyczny/profilaktyka-raka-piersi.

 
mammobusy
mammobusy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alkomat 22.03.2023 02:10
Ktoś, kto spłodził coś takiego: "Aby osoba została doprowadzona do miejsca swojego zamieszkania, musi zostać przekazana pod opiekę innej osoby, która się nią zaopiekuje" też zapewne trzeźwy nie był. Stawiam, że "został zatrzymany do wytrzeźwienia" i w tym trudnym czasie pismaczył.

żuru 18.03.2023 18:10
Tak jest.podządnie mu wpier... Ale niewolno,bo pseudoobrońcy praw człowieka też muszą mieć pracę.

Realista 18.03.2023 09:13
A może tak potrzebne są inne pomysły na notorycznych pijaków? Ja bym sprał dupsko i wywiózł za miasto do lasu.

Rychu, taki lepszy Ryszard 17.03.2023 20:38
1 czy 2?

Wkurw 17.03.2023 13:08
Chcę film.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ