Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 15:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowe rondo na obwodnicy będzie nosić imię Generała Stefana Grota-Roweckiego. Nie obyło się bez kontrowersji

Nowe rondo na obwodnicy będzie nosić imię Generała Stefana Grota-Roweckiego. Nie obyło się bez kontrowersji
Wybudowane w ubiegłym roku rondo w ciągu drogi krajowej nr 40 będzie nosić imię Generała Stefana Grota-Roweckiego. Podczas debaty o nazwie skrzyżowania nie obyło się bez kontrowersji.

Generał Stefan Rowecki „Grot” był twórcą i dowódcą Armii Krajowej, podziemnego wojska polskiego w okupowanym kraju, bez wątpienia jedną z najważniejszych osób w hierarchii polskiej konspiracji.

Podczas ubiegłej Sesji Rady Miasta głosowano nad podjęciem uchwały w sprawie nadania nazwy dla nowopowstałego ronda na skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z Obwodnicą Północną. Jak się okazuje, wpłynęły dwa bliźniacze wnioski. Pierwszy, już w trakcie budowy skrzyżowania od Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz drugi Klubu Radnych Sabiny Nowosielskiej.

- Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył projekt uchwały w zeszłym roku, kiedy rondo było jeszcze w budowie. Kiedy skrzyżowanie zostało oddane do użytku, nie mieliśmy informacji, co dalej z projektem Klubu PiS. Był on dalece niedoskonały, przez co postanowiliśmy złożyć nasz, poprawny projekt. Nasz projekt nie na darmo, został złożony, ponieważ posłużył radnym PiS za wzór do poprawy poprzedniego wniosku - mówił Michał Nowak z Klubu Radnych Sabiny Nowosielskiej.

- Kiedy zaczynałem przygodę z polityką, nauczono mnie, że jedną z najgorszych rzeczy jaką można zrobić, to ukraść komuś pomysł. Wszystkie nasze pomysły i inicjatywy są skierowane dla mieszkańców. Radni i politycy mają prawo wyjść do nich i powiedzieć - zobacz, to ja zrobiłem, to moja inicjatywa. Gdy zobaczyłem projekt zrobiło mi się przykro, że próbowano ukraść nasz pomysł - powiedział radny Fabian Pszon z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W imieniu radnych Klubu Radnych Sabiny Nowosielskiej Michał Nowak wniósł jednak o zniesienie wniosku własnego klubu z porządku obrad. Ostatecznie, podczas głosowania za nadaniem nazwy ronda, wszyscy radni byli jednomyślni.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ