Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:46
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co dalej ze "Studnią Otwarta Kultura"? Aktywna młodzież działa teraz w murach biblioteki

Co dalej ze "Studnią Otwarta Kultura"? Aktywna młodzież działa teraz w murach biblioteki
Ten klub miał być idealnym miejscem dla młodych ludzi z naszego miasta. Mogli się tam spotykać, posiedzieć w wygodnych boksach, poczytać książki, zagrać w gry planszowe lub po prostu posłuchać dobrej muzyki. Niestety "Studnia Otwarta Kultura" nie ma już swojej siedziby w dawnym pubie przy ulicy Józefa Poniatowskiego. 

"Studnia Otwarta Kultura" jako oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej miała być idealnym miejscem spotkań, gdzie można było nie tylko napić się herbaty i kawy oraz porozmawiać ze znajomymi. W klubie młodzież mogła poczytać książki, czasopisma, zagrać w gry planszowe, czy porywalizować, grając na konsoli. Ten oddział miał służyć rozwijaniu pasji młodzieży, organizacji warsztatów, spotkań z ciekawymi ludźmi, wystaw, różnego rodzaju wydarzeń czy turniejów.

Niestety od roku młodzież nie spotyka się już w lokalu na ulicy Józefa Poniatowskiego, dawnym klubie "Studnia".

- Od stycznia 2021 roku rzeczywiście to pomieszczenie zostało wycofane. Pandemia znacznie się do tego przyczyniła, musieliśmy wówczas zamknąć lokal, próby powrotu do normalnego funkcjonowania się nie udawały. Koszty utrzymania były dość wysokie, do tego dochodziła ochrona, bo zależało nam , aby młodzież mogła bezpiecznie tam przebywać. Jak próbowaliśmy otwierać, to przychodziła raptem jedna, dwie osoby. Wszystko to się skumulowało i niestety w zeszłym roku musieliśmy podjąć decyzję o zamknięciu lokalu - mówi Izabela Migocz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

Mimo, że działania młodzieży nie odbywają się już w "Studni", to jednak nie oznacza, że młodzi ludzie z naszego miasta zrezygnowali z aktywności. Obecnie nadal działają w bibliotece na kozielskim rynku oraz w filii nr 5 na ulicy Damrota.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rychu, taki lepszy Ryszard 14.02.2023 11:43
Czy ona tam coś robi w tym sejmie? Roznosi kawę i ciasteczka? Nie w sejmie, a w chlewie i nie roznosi, a pożera...

qwer 14.02.2023 09:17
Czy ona tam coś robi w tym sejmie? Roznosi kawę i ciasteczka?

Lena 13.02.2023 13:19
Dziwne jak z ewidentnej klęski i nieudolności, czyli braku załatwienia środków na remont wymagających tego dróg panie robią sobie sukces. Czyli jak wioska ReńskaWieś dostaje więcej niż KK to sukces? Gdzie jest ten sukces, z którego panie tak się cieszą? Za chwilę dowiemy się, że jak coś mężowi kupuję to te brzydsze panie od polityki też za tym stoją.

miejscowy 09.02.2023 15:57
Odblokujcie port , psy ogrodnika!!

Glupek wioskowy 09.02.2023 15:51
Ciolina ruszyla na turne ?

Parówa 09.02.2023 00:04
Kukolka rozdaje pijonze. Ludziska we wsiach, szykujta welocypedy, asfaltu wam nawiozo.

zx 08.02.2023 15:25
Zakochany jerry?

Tomasz 08.02.2023 15:16
To te środki które wcześniej z naszych podatków trafiały bezpośrednio do gmin, a w ramach Polskiego Ładu zostały przekazane do budżetu państwa. Ciekawe ile "po drodze" z tego skubnęli na TVP i inne propagandowe działania.

Alina 08.02.2023 14:24
A kiedy zalepią dziury między brukiem na uklicach Koźla wokół rynku ? Takie szpary że szpili można połamć.

tyż mieszkaniec 08.02.2023 14:17
Pisowski mielońcu jak ci napiszę to i tak do ciebie to nie dotrze. Kto by nie rządził to przed wyborami się lansuje, wychwala i obiecuje a takie mielońce w to wierzą. Wszelkie pieniądze które rozdają rządzący pochodza od nas mielońcu. Przecież płacimy różne daniny i to nie mało (dla mielońca to : podatki, ZUS-y, NFZ-ty itp.) A ten twój PIS jest tyle wart co PO. Czas w*******ć ich w kosmos za dużo się nakradli i rozwalili kraj.

Realista 08.02.2023 09:28
Kwota wręcz powala!!! Kradną miliony, a rozdają ochłapy. Przecież porządna modernizacja 1km drogi to teraz od 2 do 5 mln. Ciekawe ile dziur zdołają załatać?

Sznycel 08.02.2023 07:29
Do tyża. A POKO ile wygospodarowało dla K-K z naszych podatków i VAT jak "rządziło" przez 8 lat?

Kusikowa 07.02.2023 22:47
Teraz to piniendzy 5 razy wincyj. Drukarki u Glapy chodzą non stop.

Jerry 07.02.2023 18:53
Pani Violetto dobra rada,proszę zmienić okulary na takie które nadadzą powagi bo te w których Pani występuje wyglądają tanio i nie pasują do twarzy.Piszę z dobrej woli,jako zwolennik,są fajne okularki w których się wyglada dostojnie i po prostu ładnie.Proszę nie szczędzić pieniędzy bo ładna z Pani kobieta,po co się oszpecać.

Grzegorz 07.02.2023 18:44
Z utęsknieniem czekam aż PiS wygra wybory w Kędzierzynie-Kożlu bo to będzie się wiązać z dużymi pieniędzmi dla miasta.Niestety do tej pory nasz samorząd i pani Nowosielska nie chce wspólpracować z polskim rządem w Warszawie. Pamiętacie jakies dziwne akcje z Trzaskowskim,jego projektem Campus Polska Przyszłośc w którym Sabina.N. brała udział.Takie rzeczy są przeszkoda dla rozwoju miasta.Nieważne kto rządzi Polską,szczebel lokalny ma im d...lizać i tyle.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ