Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 09:59
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ponowna zmiana zarządcy byłej drogi krajowej nr 40. Obecnym administratorem jest Starostwo Powiatowe

Ponowna zmiana zarządcy byłej drogi krajowej nr 40. Obecnym administratorem jest Starostwo Powiatowe
Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Opolskiego nastąpiła zmiana zarządcy byłej drogi krajowej nr 40. Administratorem odcinka, prowadzącego przez osiedla Śródmieście, Piastów, Blachownię i Sławięcice jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

W maju 2022 roku gmina Kędzierzyn-Koźle podjęła działania z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad na temat przejęcia odcinka byłej drogi krajowej nr 40 od skrzyżowania z obwodnicą i aleją Ignacego Lisa do granicy powiatu. Z uwagi na specustawę, w momencie oddania nowego przebiegu drogi, poprzedni staje się drogą wojewódzką. Tak stało się w chwili wybudowania nowego odcinka obwodnicy miasta.

Już pod koniec grudnia ubiegłego roku Sejmik Województwa Opolskiego wydał uchwałę o zmianie zarządcy drogi, którym stało się Starostwo Powiatowe. Przepisy weszły w życie w pierwszej połowie stycznia.

Zgodnie z uzasadnieniem uchwały, starodroże drogi krajowej nr 40 nie spełnia kryteriów stawianych drogom wojewódzkim określonych w art. 6 ust. 1 ustawy o drogach publicznych tj.: nie stanowi połączenia między miastami oraz nie ma znaczenia dla województwa. Nie jest również ciągiem drogowy o znaczeniu obronnym.
Ponadto Gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Gmina Ujazd wyraziły chęć przejęcia w zarząd odcinków starodroża drogi krajowej nr 40. W efekcie, w porozumieniu z wszystkimi związanymi jednostkami samorządu terytorialnego ustalono, iż Sejmik Województwa Opolskiego podejmie uchwałę pozbawiającą starodroże kategorii dróg wojewódzkich, a następnie starostwa podejmą stosowne uchwały, tak by ostatecznie przedmiotowy odcinek drogi znajdował się we władaniu gmin Kędzierzyn-Koźle i Ujazd.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Meg 08.02.2023 23:02
Ciekawy -dwa byki w jednym słowie. Mistrz! Nierośmieszajcie... ( nie rozśmieszajcie)

Lio 08.02.2023 17:58
Ciekawy poniosło cię troszeczkę. Nie denerwuj się bo żyłka ci strzeli 😂🤣🙈🙈

Ciekawy 06.02.2023 16:24
Cała prawda o policji ? Nierośmieszajcie mnie. Ciekawe czy pokażą swe kryjówki gdzie najchetniej spędzają czas migając się od pracy ?

ceśka z kościoła św Mikołaja 06.02.2023 12:18
Pokażą jak pasować kobiety na protestach i jak odpalić granatnik w mieszkaniu jak ukraść koks przy foto pułapce jak jechać z nastolatkami do lasu aby pokazać im pałe i obsługa podnośnika koszowego

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama