Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 11:10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bezpieczne lodowisko. Strażacy mogą pomóc w wylaniu wody w przygotowanym do tego miejscu

Bezpieczne lodowisko. Strażacy mogą pomóc w wylaniu wody w przygotowanym do tego miejscu
W związku z trwającym sezonem zimowych szaleństw oraz z uwagi na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego, Państwowa Straż Pożarna organizuje akcję „Bezpieczne Lodowiska 2023”.

Wkrótce na terenie województwa opolskiego dzieci i młodzież rozpoczną ferie zimowe. Strażacy w ramach akcji "Bezpieczne lodowiska 2023" udzielą pomocy w wylewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca pod sztuczne lodowisko lub ślizgawkę np. na terenie boisk szkolnych, parków, ogródków jordanowskich czy osiedli.

Założenia akcji:

  • Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu, do której należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska lub ślizgawki.

  • Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek.

  • Pomocy w przygotowaniu lodowiska udzieli najbliższa Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP lub Ochotnicza Straż Pożarna w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

  • Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska.


Akcja „Bezpieczne Lodowiska 2023” ma za zadanie podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku, jednocześnie zwracając uwagę na zagrożenia płynące z wchodzenia na taflę lodu na sztucznym lub naturalnym zbiorniku wodnym. Strażacy wielokrotnie podkreślają, że najbezpieczniejszą formą wypoczynku na lodzie jest sztuczne lodowisko lub ślizgawka w miejscu wcześniej do tego przygotowanym.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama