Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tu raczkujący przedsiębiorcy będą mogli rozwinąć skrzydła

Tu raczkujący przedsiębiorcy będą mogli rozwinąć skrzydła
W Kędzierzynie-Koźlu dobiega końca tworzenie pierwszego inkubatora przedsiębiorczości. To miejsce, gdzie nowo powstałe firmy będą mogły ulokować swoje siedziby i przetrwać pierwszy, najtrudniejszy, okres działalności.

W inkubatorze młodym firmom po preferencyjnych stawkach udostępnione będą powierzchnie biurowe wyposażone we wszelki niezbędny sprzęt i udogodnienia. Przedsiębiorcy będą mieli także dostęp do pomocy eksperckiej.

Inkubator mieści się w Blachowni przy ulicy Szkolnej 17. - Oferta inkubatora skierowana jest do nowo powstałych firm, których działalność nie trwa dłużej niż trzy lata, osób bezrobotnych, absolwentów szkół, niepełnosprawnych, kobiet – jeśli tylko są oni zainteresowani założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej – wyjaśnia Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

Inkubator działa w ramach Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego. Jego stworzenie kosztowało 3,6 mln złotych wraz z dofinasowaniem rzędu 1 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013 „Inwestujemy w Twoją przyszłość”. Inkubator oficjalnie zostanie otwarty 25 lutego, gdy odbędzie się także inauguracyjna konferencja z udziałem m.in. Jacka Santorskiego, eksperta zajmującego się psychologią biznesu i doradztwem. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Jaką ofertę dla raczkujących przedsiębiorców będzie miał inkubator? - Na początek 24 biura o powierzchni od 12 do 40 metrów kwadratowych, wynajmowane na preferencyjnych stawkach czynszowych. Prócz tego firmy będą mogły skorzystać z doradztwa prawnego, finansowego, podatkowego i rachunkowego. KKIP oferuje też swoim partnerom promocję i reklamę (reklamę w sieci, serwisach gospodarczych, wspólne publikacje), kursy, szkolenia i warsztaty oraz możliwość udziału w konferencjach organizowanych przez KKPP lub inkubator. Na miejscu jest też dostępna sala szkoleniowo-konferencyjna z pełnym wyposażeniem – wymienia Jarosław Jurkowski.

Inkubator (ul. Szkolna 17) działa w ramach Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego (ul. Szkolna 15). Jego kierownikiem jest Aleksandra Styczyńska-Koszorek, tel. 77 488 62 15, e-mail: [email protected]www.kkip.com.pl.

Koszty wynajmu powierzchni:

Cena najmu w pierwszym roku – 12,80 zł m2 netto / miesięcznie
Cena najmu w drugim roku – 19,20 zł m2 netto / miesięcznie
Cena najmu w trzecim roku – 25,60 zł m2 netto / miesięcznie

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ