Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 22:09
Reklama
Reklama
Reklama

Za drewno opałowe wciąż zapłacimy tyle, ile rok temu. Lasy Państwowe nie podniosły cen

Za drewno opałowe wciąż zapłacimy tyle, ile rok temu. Lasy Państwowe nie podniosły cen
Lasy Państwowe, ze względu na trudną sytuację energetyczną, zdecydowały, że nie będą podnosić cen drewna. Jednak nie brakuje sytuacji, że ktoś sprzedaje je po dużo wyższych cenach. Nadleśnictwo Kędzierzyn apeluje, aby nie dać się oszukać.

Ceny drewna opałowego dla klientów indywidualnych zostają na tym samym poziomie, jak w roku ubiegłym. Lasy Państwowe głośno o tym mówią i podkreślają, że jest wystarczająca ilość surowca dla klientów indywidualnych.

- Oczywiście wzrosły nam ceny produkcji, ale część z nich wzięliśmy na siebie. Dzięki temu ceny nie pójdą w górę. To forma pomocy dla ludzi, bo niestety czasy nie są łatwe - mówi nadleśniczy Paweł Hajduk, Nadleśnictwo Kędzierzyn.

Niestety, jak zgłaszają nam mieszkańcy miasta, zdarzają się sytuacje, że ktoś kupił drewno u osoby niezwiązanej z nadleśnictwem, ale po wyższe cenie. Takie sytuacje zdarzały się najczęściej na początku senonu jesienno-zimowego Wiele osób chciało zabezpieczyć się w większą niż zazwyczaj ilość drewna.

- Takie sytuacje mogą powstać, gdy sprzedajemy drewno na umowę, nie jest to drewno opałowe. Jednak każde inne drewno w ten sposób sprzedajemy. W tej sytuacji nie mamy wpływu na to, kto i co robi z tym materiałem. Może część odpadów sprzedawać jako opałowy, przetworzony. Jednak takie sytuacje są już poza nami. Pamiętajmy, że nie tylko z Lasów Państwowych sprzedaje się drewno - wyjaśnia nadleśniczy.

Paweł Hajduk zapewnia, że drewno opałowe cały czas jest w sprzedaży, więc nikt nie zostanie bez możliwości zakupu tej formy opału. Oczywiście trzeba trochę poczekać, jak informuje nadleśnictwo, maksymalnie miesiąc.

flame-gcde010027_1280
flame-gcde010027_1280


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zx 13.02.2023 15:30
owsiki masz w okrężnicy, potrawo z mielonego ochłapu. Część z nich dotarła już do części ciała, którą u innych nazywają mózgiem, czyniąc tam nieodwracalne spustoszenia.

ciocia dobra rada 13.02.2023 12:39
Jak masz sznyclu owsiki, to ze starego mięsa. Nie ma czym się chwalić, tylko higienę utrzymywać należy.

LLL 13.02.2023 11:14
kucharzu, Juras połączył dwa w jednym: robiąc coś dobrego dla innych, robi dobrze sobie. Mrówka Cała( już zdechła, bo śmierdziała), Złoty Melon, Jasna Sprawa świadczą o tym dobitnie. Grodzki wnosi dla niego o Pokojową Nagrodę Nobla, a powinien w dziedzinie ekonomii;)

kucharz 12.02.2023 15:24
Sznyclu oswal się od Owsiaka bo w porównaniu do ciebie on i cała ekipa robią coś dobrego dla innych a ty tylko pod siebie.

Sznycel 07.02.2023 14:19
W imieniu Owsika i jego rodziny dziękuję.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ