Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 16:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Sławięcicach i Starej Kuźni pojawiły się punkty do ładowania pojazdów elektrycznych

W Sławięcicach i Starej Kuźni pojawiły się punkty do ładowania pojazdów elektrycznych
Dwa punkty do ładowania pojazdów elektrycznych pojawiły się na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn. Jeden znajduje się obok kancelarii Nadleśnictwa Kędzierzyn w Sławięcicach, a drugi przy siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. Docelowo w kraju ma powstać ponad 400 takich stacji. 

Dwie dwustanowiskowe publiczne stacje ładowania pojazdów elektrycznych pojawiły się na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn. Docelowo ma pojawić się pięć takich stanowisk, a w całym kraju ponad 400. Jedna stacja znajduje się w Sławięcicach, obok kancelarii Nadleśnictwa Kędzierzyn, a druga przy siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni.

Takie ekologiczne rozwiązania to element wartego 1,5 mld złotych programu "Lasy Energii", realizowanego przez Lasy Państwowe. Celem programu jest przeciwdziałanie zmianom klimatu i zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych (OZE).

- W ramach tego projektu realizowane są między innymi stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na terenie Lasów Państwowych chcemy mieć ich około 400, na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn są obecnie dwa. Jeden znajduje się w Sławięcicach, drugi przy siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. W tym roku ma się pojawić trzeci punkt w Niezdrowicach. Docelowo chcemy, aby na terenie naszego nadleśnictwa było pięć takich punktów. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i każdy może mieć dostęp do stacji - mówi nadleśniczy Paweł Hajduk z Nadleśnictwa Kędzierzyn.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 06.02.2023 10:08
Żeby dobrać pod siebie smak i aromat kawy należy odwiedzić palarnię i na miejscu delektować się kilkoma lub więcej gatunkami wypalanej kawy, branie czegoś w ciemno nigdy nie było i nie będzie wyznacznikiem dobrej decyzji o zakupie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ