Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 06:00
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczynają się prace w Parku Orderu Uśmiechu. Wycinka, nowe nasadzenia, powstaną łąki kwietne i budki lęgowe

Rozpoczynają się prace w Parku Orderu Uśmiechu. Wycinka, nowe nasadzenia, powstaną łąki kwietne i budki lęgowe
Rozpoczęła się wycinka w Parku Oderu Uśmiechu. Gmina zapewnia, że usunięte zostaną tylko chore i zagrażające bezpieczeństwu drzewa, a jednocześnie pojawią się nowe nasadzenia.

W ostatnich dniach w parku pojawiły się taśmy odgradzające teren wycinki. Jak przekazuje urząd miasta, rozpoczęły się zabiegi arborystyczne polegające na pielęgnacji i wycince drzew zagrażających bezpieczeństwu. Wcześniej przeprowadzona została dokładna inwentaryzacja, która wykazała stare, schorowane okazy i wiatrołomy. Teren parku pozostaje otwarty, jednak ze względów na charakter prowadzonych robót czasowemu wyłączeniu z użytku mogą podlegać jego poszczególne fragmenty.

- Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz ograniczenie się do korzystania wyłącznie z wytyczonych alejek. Wykonawca szczególnie apeluje do osób korzystających z parku o rozwagę i w trosce o własne bezpieczeństwo niewkraczanie w wygrodzone strefy oraz respektowanie rozmieszczonych oznaczeń i taśm - informuje urząd miasta.

Pielęgnacja parku odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków europejskich „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Województwa Opolskiego – etap IV”. Po zakończeniu aktualnie prowadzonych prac zaplanowane są nowe nasadzenia.

Według przygotowanego projektu w parku przybędzie drzew liściastych, roślin miododajnych, bylin, krzewów i łąk kwietnych. Zamontowanych zostanie około 100 budek dla ptaków, wiewiórek, nietoperzy, hoteli dla owadów i poidełek. Pojawi się również ścieżka edukacyjna. Cały zakres zadania był szeroko konsultowany z mieszkańcami podczas otwartego spotkania się w Domu Kultury „Chemik”.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marian 30.01.2023 13:44
Plujecie jadem nienawiści ,sami nic nie dajecie no chyba że temu dziadowi z Torunia. Ale mam nadzieje że sprzęt zakupiony przez Nas ludzi którzy wspierających WOŚP nie będzie musiał ratować was lub waszych bliskich.

Robert z Koźla 29.01.2023 14:26
Tak,widziałem,na mieście rano sami wolontariusze,o wiele wiecej ich było niż przechodniów. Musiałem przemykać chowając się za drzewami i budynkami żeby mnie nie dorwali. W tym roku Orkiestra zaliczy mniejsze wplaty niż przed rokiem.Wiecie dlaczego? Bo dużo ludzi zniechęcilo się do pomagania przez Ukraińców.

😕 29.01.2023 14:08
A jak tam przebiega Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy "Złotemu Melonowi" - Juraska Owsiaczka i jego🤩 czerwonej firmie? 😕 Bo tutaj w Australii, nic nie mówią o tym WSPANIAŁYM cwaniaczku w czerwonych majteczkach🙄 W tej Australii wszystko jest jakieś inne, odwrotne i jakby postawione na głowie 🤭 Tutaj nawet woda spuszczana w zlewie czy w wannie kręci się odwrotnie niż w Polsce 😳 Jakieś cuda czy co? 😎

Mirek70 29.01.2023 14:04
Owsik bardzo pomaga. Sobie i swojej rodzince😡 a naiwniaki szantażowane emocjonalnie dają!

Kaźu 29.01.2023 13:20
Mam nadzieję że MOK wystawi fakturę za swoje usługi orkiestrze bo nie wierzę że tvn czy polsat reklamuje ich za darmo a księgowi i liczni doradcy pracują dla orkiestry za darmo.

Sznycel 29.01.2023 12:46
Zanim wrzucisz pieniądze do puszki to przypominam że legalnie Owsik bierze 10% sprzęt jest kupowany bez przetargu czyli bez kontroli. A jak łóżka od pasożyta z geriatrii trafiły na oddział covidowy to zagroził że je odbierze. A personelowi szpitalnemu przypominam że rękawiczki ochronne też przenoszą wirusy i bakterie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ