Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 07:06
Reklama
Reklama

Dyrektorzy szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla odebrali tarcze jakości z rankingu „Perspektyw”

Dyrektorzy szkół średnich z Kędzierzyna-Koźla odebrali tarcze jakości z rankingu „Perspektyw”
Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce! Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2023 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty piąty. Wśród wyróżnionych ogólnopolskimi tarczami jakości znalazły się cztery szkoły z Kędzierzyna-Koźla.

Srebrne tarcze dla Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich (8 miejsce) oraz Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja (10 miejsce) w Kędzierzynie-Koźlu. Miejsca w klasyfikacji wojewódzkiej.

Brązowe tarcze jakości przyznano dwóm naszym liceom – II Liceum Ogólnokształcącemu im. Mikołaja Kopernika (12 miejsce w regionie) oraz I Liceum Ogólnokształcącemu im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu (17 miejsce w regionie).

Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking „Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum – szkoły, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

– Od 25 lat z satysfakcją pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. Nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, jakie publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, która spada, a która wspina się coraz wyżej. Mamy w tegorocznym zestawieniu tradycyjnych prymusów i liczne grono zupełnie nowych liderów. Szczerze podziwiamy szkoły od lat utrzymujące wysoką formę, ale szczególnie się cieszymy, gdy w czołówce rankingu pojawiają się „nowi”, bo to dowód, że wytrwała praca nauczycieli i uczniów przynosi wspaniałe efekty, że wciąż są w polskich szkołach ambitni pedagodzy, którym chce się pracować – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane tych szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z: przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad rankingowych. Pracom Kapituły przewodniczyła prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu Liceów 2023 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2023 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Przygotowano również podrankingi wojewódzkie (oddzielne dla liceów i techników), które są wyciągami z głównych rankingów ogólnopolskich. Wszystkie rankingi obejmują łącznie ponad 1500 najlepszych liceów i techników w Polsce.

W 25. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. W pełnej wersji publikacji – dostępnej na stronie Perspektywy.pl – Czytelnicy znajdą listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.

 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Pietrowero 29.01.2023 11:10
Cukierek [RIP]

Raf 29.01.2023 10:46
W czoraj o tej 15 był marznący deszcz, zakręty są tam również zdradliwe, zdjęcie które mi wysłano, nie wzkazywalo na to żeby jechał 60 km/h, trzeba przy takiej pogodzie trochę myśleć!

Aga 28.01.2023 17:40
Kondolencje dla bliskich i rodziny.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ