Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 21:52
Reklama
Reklama
Reklama

Makabryczna zbrodnia w Kędzierzynie-Koźlu. Dwaj mężczyźni skatowali kolegę na śmierć

Makabryczna zbrodnia w Kędzierzynie-Koźlu. Dwaj mężczyźni skatowali kolegę na śmierć
Aktem oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom zakończyło się śledztwo prowadzone w Prokuraturze Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu, które wszczęto po tym, jak w dniu 27 kwietnia 2022 r. w jednym z pustostanów na terenie Kędzierzyna-Koźla ujawniono zwłoki mężczyzny.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że Adam K. w dniu 26 kwietnia 2022 r. spożywał alkohol w towarzystwie grupy znajomych, w tym Józefa M. (28 lat) oraz Marcina W. (27 lat). W trakcie spotkania pomiędzy wymienionymi doszło do scysji, a następnie Józef M. i Marcin W. zaatakowali Adama K. uderzając go pięściami i kopiąc. Pozostali uczestnicy spotkania pospieszyli na pomoc pokrzywdzonemu. Zdarzenie to zostało zaobserwowane przez przypadkowego przechodnia, który powiadomił o nim policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze Policji zostali zapewnieni przez uczestników imprezy, w tym samego pokrzywdzonego, że widoczne na jego twarzy zadrapania są konsekwencją przypadkowego upadku. Adam K. odmówił udzielenia sobie jakiejkolwiek pomocy. Po zakończeniu interwencji pokrzywdzony wraz z innymi osobami kontynuował spożywanie alkoholu. Po jakimś czasie do imprezy dołączył Marek R. (45 lat). W pewnym momencie, z nieustalonych przyczyn, pokrzywdzony został zaatakowany przez Marka R., do którego dołączył się Marcin W. Mężczyźni wielokrotnie kopali po całym ciele i głowie ofiarę, uderzali go pięściami po twarzy i głowie oraz zadawali ciosy nożem. Napastnicy bili pokrzywdzonego do chwili, gdy przestał on przejawiać jakiekolwiek oznaki życia. Na ciele ofiary stwierdzono liczne obrażenia ciała w tym: złamanie kości gnykowej, złamanie żeber i nosa oraz pęknięcie wątroby.

Poczynione ustalenia faktyczne dały podstawy aby Marcinowi W. oraz Markowi R. przedstawić zarzut zabójstwa Adama K. Natomiast Józef M. będzie odpowiadać za naruszenie czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres nieprzekraczający 7 dni.

Oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia zbieżne z poczynionymi ustaleniami.

Marek R. i Marcin W. byli już karani za przestępstwa z użyciem przemocy (pobicie) i odbywali z tego powodu karę pozbawienia wolności, co oznacza, że za popełnioną zbrodnię odpowiadać będą w warunkach recydywy. Za zbrodnię zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Natomiast Józefowi M. może zostać wymierzona kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Na rozpoznanie sprawy Marek R. i Marcin W. oczekują w areszcie z racji stosowania wobec niego tymczasowego aresztowania.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Opolu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Marek 30.01.2023 12:07
Parę dni temu w jednym z marketów kobieta przy kasie ledwo widziała przez zaropiałe oczy oczy a smarki z nosa leciały jej ciurkiem.Założę się że przyszła do roboty bo pracodawca za L4 obcina pracownikowi premię bo w każdej firmie są dodatkowe pieniądze za brak chorobowego. To powinno być karalne takie straszenie ludzi.

Raf 30.01.2023 04:50
Mało tego zarażają innych, nie wiadomo czy grypą, czy innym swinstwem, a do gościa poniżej, życzę Ci zdrowia

bezczelny 25.01.2023 13:54
Jaki biedny ZUS. Co nie będzie na biurokrację którą utrzymujemy jako płatnicy ? A może braknie na 300+, 500+ czy 13 i 14 emeryturę ? Nim zacznie sięgać się do kieszeni obywatela trzeba szukać oszczędności w szeregach ZUS i NFZ i le ich tam jest zatrudnionych i ile nas to kosztuje. A ludzie mają rację że w końcu zaczęli chodzić do lekarzy i dbać o swoje zdrowie.

xyz 25.01.2023 12:27
Ja bardzo chciałbym poznać jeszcze strukturę tych L4. Założę się o każde pieniądze, że ponad 90% wszystkich tych zwolnień pochodzi z tzw. sfery budżetowej. NIEROBY !!!!!

Robert z Koźla 25.01.2023 08:59
Zwolnień lekarskich byłoby trzy razy więcej jeżeli byłyby płatne 100 procent.Ludzie źle się czują ale idą do pracy bo na chorobowym dostaną niższą pensję.Potem przez niezaleczone choroby w wieku 60 lat organizmy są już wyniszczone a do tyry dalej trzeba chodzić.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ