Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 03:20
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Toalety na miejskim targowisku zamknięte na klucz. Przyczyną liczne kradzieże i niedbanie o porządek

Toalety na miejskim targowisku zamknięte na klucz. Przyczyną liczne kradzieże i niedbanie o porządek
W 2019 roku targowisko przeszło gruntowną modernizację. Całkowity remont pochłonął blisko 2,8 miliona złotych, w ramach którego poza modernizacją placu targowego odnowiono budynki socjalne, w tym toalety.

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z zapytaniem, jaki jest powód ograniczenia dostępu do toalet dla odwiedzających miejskie targowisko przy ulicy Damrota w Śródmieściu.

- Od jakiegoś czasu osoby odwiedzające miejskie targowisko, głownie seniorzy, nie mogą skorzystać z wcześniej dostępnych toalet. Pani, która ich pilnuje, tłumaczy, że osoby nie szanują toalet, przez co pozostają zamknięte i dostępne tylko dla sprzedających. Martwi mnie to, że starsze osoby mają problem ze skorzystaniem z toalety - informuje pani Irena.

Skontaktowaliśmy się z Miejskim Zarządem Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Jak przekazał dyrektor Stanisław Węgrzyn, głównym powodem zamknięcia na klucz toalet jest niedbanie o czystość odwiedzających miejskie targowisko.

- Wiele osób robi z tego miejsca miejski szalet. Niektórzy przychodzą tylko po to, aby się załatwić i zostawiają po sobie bałagan. Dochodziło do licznych kradzieży papieru oraz środków czystości. Pani gospodarz udostępnia toalety, jeśli ktoś zgłasza taką potrzebę, dbając o porządek. Każdy sprzedawca posiada klucze, które udostępnia klientom - informuje inż. Stanisław Węgrzyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sznycel 21.01.2023 12:07
Znowu zaskoczyło UM Nowosielskiej.

Raf 21.01.2023 11:11
A plugi, piaskarki gdzie? Na mojej ul przy której mieszkam 27 lat nigdy plugu nie widziałem, za co wy drogowcy kasę bierzecie

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ