Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 21:36
Reklama
Reklama
Reklama

To był wyjątkowo spokojny sylwester dla pupili. Żaden wystraszony zwierzak nie trafił do schroniska

To był wyjątkowo spokojny sylwester dla pupili. Żaden wystraszony zwierzak nie trafił do schroniska
Witanie nowego roku fajerwerkami mimo wielu apeli, wciąż jest tradycją. Niestety tej tradycji nie lubią zwierzęta, dla nich sylwestrowa noc jest bardzo stresująca. Na szczęście w tym roku w naszym mieście było wyjątkowo spokojnie i żadne zwierzę nie ucierpiało. " To powód do radości bo jak widać kampanie informacyjne mają sens" - zauważa kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Sylwester to bez wątpienia okazja do świetnej, głośnej zabawy okraszonej oczywiście fajerwerkami o północy. Niestety nie dla zwierząt. Mimo tego, że już od lat pojawiają się poruszające kampanie społeczne, a popularne media społecznościowe są zasypywane memami o tym, jak bardzo szkodliwa jest to praktyka dla naszych pupili. To mimo wszystko, wciąż fajerwerki są tradycyjnym sposobem uczczenia zmiany daty.

Dla zwierząt wystrzał fajerwerków to początek wielu tragedii i traum. Głośne huki powodują u nich ogromny stres i paniczny lęk. Wiele z nich w wyniku szoku ucieka od swoich właścicieli i biegnąc w popłochu mogą zrobić krzywdę sobie i innym. Niestety lęk u zwierząt nie znika, nawet wtedy kiedy wszystko cichnie, czasami czworonogi przez kilka dni nie są sobą, spada im odporność i niechętnie jedzą.

Na szczęście sylwester 2022/2023 należał do wyjątkowo spokojnych wydarzeń. Pracownicy schroniska dla zwierząt nie mieli żadnych interwencji, gdzie dotychczas normą było, że w noc sylwestrową mieli pełne ręce roboty.

- Cieszymy się, że właściciele czworonogów bardzo wzięli do siebie apele o to, by uważać na swoich przyjaciół. Zazwyczaj po nocy sylwestrowej mieliśmy zagubione zwierzęta u siebie, czekające na swoich wścielili. W tym roku tylko jeden piesek do nas trafił, ale szybko przyjechała po niego rodzina. To naprawdę ogromna radość, bo widać, że kampanie informacyjne mają sens - mówi Grażyna Hamala, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
😕 18.01.2023 21:58
Wysyłanie tego do UM i tak nie ma sensu @Sznycel. Przeca one są od ważniejszych spraw - tylko i wyłącznie promocyjnych , a przede wszystkim od lansiku 🤭 Wielmożnej a ukochanej WŁADZUNI, jakieś tam oblodzenia, zaśnieżone drogi gminne czy śliskie chodniki - to Jej to zwisa jak kilo kitu PO-d parapetem 😎

Sznycel 18.01.2023 18:10
A czemu dla mieszkańców? Wyślijcie informację do UM Nowosielskiej czy jak zwykle będzie ślisko jak u Awarii w W-wie?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ