Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 03:43
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Włamywacz z gminy Bierawa zatrzymany. Policja radzi, jak postępować, aby te święta były bezpieczne

Włamywacz z gminy Bierawa zatrzymany. Policja radzi, jak postępować, aby te święta były bezpieczne
W ostatnich tygodniach kędzierzyńsko-kozielscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o włamaniach w gminie Bierawa. Śledczy ustalili, że stoi za nimi jeden sprawca. 23-letni mieszkaniec gminy usłyszał już zarzuty i grozi mu do 10 lat więzienia. Święta to czas wyjazdów i spotkań z bliskimi. Funkcjonariusze radzą, jak postępować, aby te święta były bezpieczne.

Zanim wyjedziemy z domu zadbajmy o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie/dom. Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko.

Najlepszym i sprawdzonym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad. Przed wyjazdem poprośmy więc zaprzyjaźnionego sąsiada, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z naszym mieszkaniem/domem podczas naszej nieobecności. Powierzmy sąsiadom lub znajomym komplet kluczy i poprośmy, żeby co jakiś czas otworzyli okna i włączyli światło wieczorem, zabrali z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjęli korespondencję ze skrzynki na listy.

Zabezpieczenie się przed włamaniem jest trudne i kosztowne, ale pamiętajmy, że im więcej jest w mieszkaniu/domu rzeczy cennych, tym zabezpieczenia powinny być lepsze. Sprawca często przed włamaniem chce się dowiedzieć czy pokonanie zabezpieczeń i podejmowane ryzyko, będzie dla niego opłacalne. Dlatego też, poza metodami technicznymi, ważną rolę w zabezpieczaniu odgrywają tzw. bezpieczne postawy. Utrudniają one potencjalnym włamywaczom typowania mieszkań i domów, które mogą stać się dla nich łupem.

Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce.

Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem. Miejmy też na uwadze, że media społecznościowe mogą być źródłem informacji dla złodzieja.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rychu, taki lepszy Ryszard 12.01.2023 15:10
@Haniu, a jaką podwyżkę zarządzasz dla BMW ?

Hania 12.01.2023 11:44
Posiadacze AUDI to składki OC powinni płacić wyższe o 500 procent.Na 1000 wypadków 999 z udziałem AUDI. Smieszne jest poczucie wyższości którą prezentują właściciele AUDI,przecież te ich samochody mają po dwadzieścia parę lat i kosztują parę tysięcy zł. Na nowsze ich nie stać.

Sznycel 12.01.2023 07:17
A jak kupował to audi to stracił kontrolę nad mózgiem.

Rychu, taki lepszy Ryszard 11.01.2023 19:19
Najbardziej tego kosza na śmieci żal, co on winien??? żal, taki fajny, niemiecki ! ten kosz...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ