Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 16:22
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najlepsi uczniowie nagrodzeni. Olivier Kwiecień i Mateusz Magiera tegorocznymi laureatami nagrody im. Mariana Górnego

Najlepsi uczniowie nagrodzeni. Olivier Kwiecień i Mateusz Magiera tegorocznymi laureatami nagrody im. Mariana Górnego
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się wręczenie nagrody im. Mariana Górnego, przyznawanej osobom wyróżniającym się w zakresie nauk technicznych.

Nagroda imienia Mariana Górnego jest przyznawana od roku 2010, gdy zmarł jej patron. Fundatorem wyróżnienia jest Grupa Azoty ZAK S.A., z którą Marian Górny przez lata był związany zawodowo. Przyznaje ją kapituła złożona z przedstawicieli ZSTiO oraz Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego, zasiada w niej także Barbara Szeremeta, córka Mariana Górnego. W tym roku, po raz pierwszy starostwo powiatowe objęło patronatem to wydarzenie.

Tegorocznymi laureatami nagrody imienia Mariana Górnego są Olivier Kwiecień i Mateusz Magiera z klasy czwartej mechatronicznej. Poza udziałem w licznych konkursach, opracowali innowacyjny i zautomatyzowany system okienny. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele kapituły, starosta powiatu Paweł Masełko oraz Iwona Drozdowicz-Tomaszek z Grupy Azoty ZAK.

- W pierwszej klasie wzięliśmy udział we wręczeniu nagrody imienia Mariana Górnego. Zmotywowało nas to, przez co zaczęliśmy dążyć do jej zdobycia. Dzięki pomocy nauczycieli, zapoznaliśmy się ze starszymi uczniami i ich wynalazkami. Przez ostatnie lata próbowaliśmy stworzyć coś swojego. Mieliśmy pomysł stworzyć innowacyjne okna, które same się zamykają. Już pracujemy nad kolejnym projektem - mówią laureaci konkursu.

- Sama idea nagrody imienia Mariana Górnego, który był związany z Kędzierzynem-Koźlem, jest warta, aby ją poprzeć. Z uwagi na to, że w inicjatywę jest zaangażowana powiatowa szkoła, a nagroda jest dla uczniów, którzy osiągną wybitne wyniki w nauce, zdecydowaliśmy się jako starostwo powiatowe, aby w tym roku i latach następnych objąć ją patronatem - mówi starosta powiatu Paweł Masełko.


DSC_0389
DSC_0389

DSC_0390
DSC_0390

DSC_0392
DSC_0392

DSC_0393
DSC_0393

DSC_0394
DSC_0394

DSC_0397
DSC_0397

DSC_0398
DSC_0398

DSC_0407
DSC_0407

DSC_0413
DSC_0413

DSC_0419
DSC_0419

DSC_0420
DSC_0420

DSC_0421
DSC_0421

DSC_0423
DSC_0423

DSC_0425
DSC_0425

DSC_0429
DSC_0429

DSC_0436
DSC_0436


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 30.12.2022 07:35
O!!! Kolejny kurs dla znajomków? Jakoś nigdzie nie wyczytałem wiadomości o możliwości zdobycia czy przedłużenia papierów sepowskich.

Ernest Andrzej Nowak 29.12.2022 22:15
Jak to pięknie brzmi... Ile osób zdobyło kwalifikacje, jakie pieniądze i skąd zdobyto owe finansowanie ale gdzie nowe miejsca pracy za odpowiednią na dzisiejsze czasy płacą ? Już do mieszkańców "zapukały" nowe taryfy za wywóz śmieci czy czynsz. A to nie koniec bo podrożeje paliwo a zatem transport, energia, żywność. Pracodawcy będą musieli więcej odprowadzać za ZUS i inne składowe co najprawdopodobniej skończy się obniżeniem pensji pracownikom lub masowe zwolnienia a ludzie bez pieniędzy wyjdą na ulicę i tak się to skończy. Także przyszły rok zacznie się nieciekawie. Zapewnienia rządu o spadającej inflacji w drugim półroczu to raczej mrzonki nooo chyba że rozmawiali z jasnowidzem z Człuchowa. Już planują wypłacić 13 i 14 emeryturę chociaż w molochu ZUS-ie brak powoli pieniędzy. Zaglądają czy to NFZ czy ZUS do kieszenie przeciętnego Polaka. Ale nikt nie sprawdza ilu niepotrzebnych biurokratów siedzi w tych instytucjach. Nikt nie patrzy ilu pracowników jest przy ministerstwach, przy premierze czy prezydencie (w setkach). To są olbrzymie koszta które nas biją po kieszeni. Może zacząć z tym walczyć. Z powszechną wylewającą się biurokracją która ciągnie ten kraj na dno albo i głębiej. Nikt nie stawia albo co raz mniej na ludzi których praca przynosi wymierną korzyść - robotnicy. Naleciałości 30-tu minionych i zmarnowanych lat pokazuje pogardliwe podejście do robotników. Mamy burżuazję może jeszcze powołajmy hrabiów i króla... Polska po komunie miała wszystko, potencjał który zmarnowano. Może przestarzały ale jednak... A dziś np. KWK Makoszowy z dniem jutrzejszym zostaje zamknięta pomimo unowocześnienia infrastruktury. Do tego jeszcze spore pokłady węgla energetycznego w dobie jego braku. I tak wygląda gospodarko solidaruchów. Brawo ! Polska jest już bankrutem.

Siusiak 29.12.2022 19:34
Chodzilem do Azot do szkoly, technik elektryk trwal 5lat, po tym mozna bylo zrobic uprawnienia rozne. Teraz kurs potrafi trwac 2 tygodnie i kosztuje pare stow. Czy mam ta sama wiedze co kursant po dwoch tygodniach? Czy dacie takiemu kursantowi zrobic fotowoltaike?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ