Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 22:56
Reklama
Reklama
Reklama

Jest przetarg na przebudowę ulicy Spacerowej. Będzie łatwiejszy dojazd do Pola Południowego

Jest przetarg na przebudowę ulicy Spacerowej. Będzie łatwiejszy dojazd do Pola Południowego
Starostwo Powiatowe szuka firmy, która wyremontuje blisko kilometrowy odcinek ulicy Spacerowej. Przebudowa ma planowo rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

Przebudowa fragmentu ulicy Spacerowej jest częścią większej układanki, która pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężarowego na nowo wybudowaną obwodnicę północną miasta, zapewniając jednocześnie dogodny dojazd do zakładów powstających na Polu Południowym. Najważniejszym jej elementem było wybudowanie samej obwodnicy, która od kilku tygodni jest dostępna dla kierowców.

Obecnie Pole Południowe z drogą krajową nr 40 łączy ulica Spacerowa, której zarządcą jest starostwo powiatowe. Stan drogi od dawna jest zły, ale głównym problemem jest wysokość wiaduktu w ciągu ulicy Spacerowej, dlatego projekt przebudowy zakłada obniżenie niwelety jezdni.

- W tej chwili jest to dla nas priorytetowa droga, mamy promesę rządową na ponad 3 miliony złotych. Ogłosiliśmy już przetarg na zadanie, mamy nadzieję, że wiosną uda się ruszyć z robotami - poinformował starosta powiatu Paweł Masełko.

Dofinansowanie dla powiatu pochodzi z drugiej edycji Polskiego Ładu. Oferty przetargowe można składać do 3 stycznia. Prace rozpoczną się po zakończeniu trwających robót na wojewódzkiej 408.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ