Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 13:44
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina wyłożyła ze swojego budżetu 89 tysięcy złotych na podręczniki. Niestety wciąż nie otrzymała zwrotu od państwa

Gmina wyłożyła ze swojego budżetu 89 tysięcy złotych na podręczniki. Niestety wciąż nie otrzymała zwrotu od państwa
Do szkół już trafiły wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia. Niestety mimo zapewnień Ministerstwa Edukacji i Nauki, że wszystkie środki na ten cel będą wydatkowane z budżetu państwa, w rzeczywistości sporą część musiała pokryć gmina.

Początek roku szkolnego był dla szkół dość trudny ze względu na braki niektórych podręczników i ćwiczeń. Nauczyciele próbowali problem rozwiązać na rożne sposoby, między innymi sami przygotowywali materiały dydaktyczne. Na szczęście nie ma już żadnych braków i wszystkie potrzebne do edukacji książki i ćwiczenia są uzupełnione.

A to dzięki kwocie 89 tysięcy złotych dla szkół z kasy gminy, która tak na prawdę nie musiała dokładać do materiałów edukacyjnych, ponieważ jest to obowiązkiem państwa. Wszystkie środki zgodnie z zapotrzebowaniem wnioskowanym przez organy prowadzące na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe, powinny być w 100 proc. zabezpieczone w budżecie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

- Gmina zapłaciła 89 tysięcy złotych za brakujące podręczniki, które nie zostały opłacone z budżetu państwa zgodnie z zapotrzebowaniem. Na ten cel potrzebowaliśmy w tym roku 360 tysięcy, a otrzymaliśmy 271 tysięcy. Brakującą kwotę gmina pokryła z własnych pieniędzy. Obiecane środki miały wpłynąć do 14 października, potem poinformowano nas, że do 30 października. Z kuratorium wiemy tylko tyle, że nie ma jeszcze pieniędzy z ministerstwa - mówił podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło.

- Gdyby gmina nie zapłaciła tych pieniędzy, nasi uczniowie nadal czekaliby na podręczniki i ćwiczenia - dodała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

podreczniki
podreczniki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ