Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 09:18
Reklama
Reklama

Co należy zrobić, aby kupić węgiel w preferencyjnej cenie? Poradnik dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla

Co należy zrobić, aby kupić węgiel w preferencyjnej cenie? Poradnik dla mieszkańców Kędzierzyna-Koźla
Do tej pory do Urzędu Miasta wpłynęło ponad 300 wniosków gospodarstw domowych z terenu Kędzierzyna-Koźla o wydanie zaświadczenia potwierdzającego uprawnienia do preferencyjnego zakupu węgla. Do mieszkańców trafi on za pośrednictwem spółki SAM-BUD-ROL z Gogolina, z którą gmina podpisała porozumienie, zawierające zapewnienie iż cena tego paliwa stałego wyniesie nie więcej niż 2 tysiące złotych brutto za tonę, a do dystrybucji zostaną zaangażowani jako podwykonawcy również przedsiębiorcy prowadzący składy węglowe w naszym mieście.

Zainteresowani mieszkańcy w pierwszym kroku muszą otrzymać zaświadczenie, że są uprawnieni do zakupu takiego węgla. Wniosek o jego wydanie można składać pisemnie pocztą, mailem lub osobiście w kozielskim magistracie. Informacji dodatkowych udziela Kierownik Wydziału Działalności Gospodarczej (pok. nr 137), tel.77 40 50 339, e-mail: [email protected]. Odpowiedni druk można pobrać za pośrednictwem strony: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23814/informacja-o-zakupie-preferencyjnym-wegla-kamiennego-przez-gospodarstwa-domowe-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

Drugim krokiem jest zgłoszeniem się do firmy SAM-BUD-ROL, która przyjmuje od mieszkańców drogą elektroniczną, telefonicznie lub pisemną zamówienia określające rodzaj węgla (orzech, ekogorszek, groszek), sposób transportu (odbiór własny lub zlecony) oraz tonaż. Wzór zamówienia oraz dokładną instrukcję postępowania można znaleźć na stronie: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23893/informacja-o-sposobie-realizacji-preferencyjnej-sprzedazy-wegla-kamiennego-uprawnionym-gospodarstwom-domowym-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

Przypominamy, że spółka SAM-BUD-ROL  z Gogolina  jest podmiotem prowadzącym sprzedaż paliwa w preferencyjnej cenie na terenie gminy Kędzierzyn-Koźle ponieważ jako pierwsza zgłosiła wolę przystąpienia do realizacji tego zadania,  a obowiązująca ustawa przewiduje jego powierzenie tylko  podmiotowi który pierwszy o to wystąpił. Zainteresowanie prowadzeniem preferencyjnej sprzedaży były również dwie inne firmy: Usługi Transportowe Handel Import-Eksport Arnold Hall z Landzmierza (posiadająca własny skład na terenie Kędzierzyna-Koźla), która złożyła zgłoszenie jako druga oraz X-Comfort Mateusz Dymski z Bydgoszczy. Informację na ten temat można znaleźć na stronie: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykul/1512/23837/informacja-o-zgloszeniach-przez-posredniczace-podmioty-weglowe-woli-przystapienia-do-zakupu-wegla-z-przeznaczeniem-dla-gospodarstw-domowych-z-terenu-kedzierzyna-kozla.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ole 10.12.2022 14:02
Pewnie, że (można było) ale wówczas nie miałbyś tematu do narzekań.

Realista 10.12.2022 08:42
Czy że względów pogodowych nie można było wystawy zrobić w domu kultury czy muzeum?

Zygmunt 09.12.2022 17:27
Pan Starosta jest hiperaktywny w mediach.Chyba ta popularność wynika z dużych zasług dla miasta.Paweł Masełko zasługuje na osobny artykuł,proszę napisać czego dokonał dla dobra Kędzierzyna-Koźla,jakie są efekty jego pracy jako radnego,przewodniczącego i starosty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ