Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:45
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Katarzyna Dowbor chce zrzec się honorowego obywatelstwa Polskiej Cerekwi. Chodzi o "Lewadę"

Katarzyna Dowbor chce zrzec się honorowego obywatelstwa Polskiej Cerekwi. Chodzi o "Lewadę"
Stała bywalczyni Jeździeckich Mistrzostw w Zakrzowie opublikowała oświadczenie, w którym zapowiada, że zrzeknie się honorowego obywatelstwa gminy Polska Cerekiew. Katarzyna Dowbor tłumaczy, że to jest sprzeciw wobec działań gminy mogących skutkować koniecznością opuszczenia przez Ludowy Klub Jeździecki Lewada Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zgodnie z obowiązującą umową najmu Lewada może prowadzić działalność w ośrodku GOSiR w Zakrzowie do 31 grudnia 2022 r. Gmina nie wyraziła zgody na kontynuację współpracy na dotychczasowych zasadach, ogłosiła przetarg na najem ośrodka, nikt jednak się nie zgłosił, przygotowywane jest kolejne postępowanie.

Stanowisko LKJ Lewada w tej sprawie - zobacz

Stanowisko radnych gminy Polska Cerekiew - zobacz

Stanowisko wójta Piotra Kanzego - zobacz

Katarzyna Dowbor jest honorowym członkiem LKJ Lewada i wraz z Andrzejem Sałackim pomysłodawczynią Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd. Honorowe obywatelstwo gmina Polska Cerekiew przyznała jej 2017 roku.
"Każdy, kto miał choć przez chwilę do czynienia ze sportem jeździeckim wie kim jest Andrzej Sałacki. Wielokrotny mistrz Polski w ujeżdżeniu, jedyny Polak, który występował ze swoim programem grand prix przed królową angielską, trener kadry i przyjaciel artystów jeżdżących konno. Stworzył magiczne miejsce na małej nikomu nie znanej wsi Zakrzów. Miejsce, do którego raz w roku już od 25 lat zjeżdżają aktorzy, dziennikarze i artyści, by na Art Cupie pokazywać swoje umiejętności jeździeckie. Jego klub Lewada znany jest wszystkim. Kilka lat temu wymyślił, że ze starego PGR- u można stworzyć Ośrodek przygotowań Olimpijskich - jeden z najlepszych w Europie. Trochę sobie żartowaliśmy z tych Andrzejowych marzeń, ale on robił wszystko by się udało.Pomogły pieniądze z Unii i jego upór. Powstał piękny ośrodek, który dał pracę wielu miejscowym i dzięki Andrzejowi i jego znajomościom organizuje najbardziej prestiżowe imprezy na terenie gminy Polska Cerekiew. Teraz gmina nie chce przedłużyć umowy najmu Klubowi Andrzeja. Dlaczego? Nikt nie wie! Ponieważ trochę pomagałam przy Art Cupie, dostałam tytuł honorowego obywatela tej gminy, lecz chcę z niego zrezygnować, bo tak się nie traktuje moich przyjaciół i ludzi, którzy rozsławili ten region w całej Polsce. Aneto, Andrzeju, jestem z Wami, a nasze cudowne zawody możemy robić wszędzie, bo ich sukces to Wy, a nie miejsce!!!" - napisała Katarzyna Dowbor w mediach społecznościowych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
gnb_ioSa 18.05.2023 09:55
прокладка гнб [url=https://www.astrabs.ru]https://www.astrabs.ru[/url].

ogórek 30.11.2022 22:25
Startowały 3 szkoły a w powiecie ile jest szkół?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ