Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 września 2023 01:09
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Osiem medali pływaków MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle na zawodach Grand Prix w Zabrzu

Osiem medali pływaków MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle na zawodach Grand Prix w Zabrzu
Rozgrywana w Zabrzu runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym była ostatnim dużym sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami kraju w Szczecinie. Drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle zdała go na piątkę z plusem. Nasza ekipa wróciła do domu z workiem pełnym medali.

W zawodach na Górnym Śląsku udział wzięło ponad 160 zawodników z całej Polski, w tym 16 osobowa reprezentacja naszego miasta. Podopieczni trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka zaprezentowali doskonałą formę zdobywając osiem krążków, w tym jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe.

Największy sukces odniosła debiutantka Olga Matyjasek stając na najwyższym stopniu podium w konkurencji 100 m z przeszkodami. Aż cztery medale padły łupem Jadwigi Burzyńskiej (dwa srebra i dwa brązy, w tym jeden w sztafecie żeńskiej open). Srebrny medal w konkurencji 200 m z przeszkodami zdobył Maksymilian Topolnicki, natomiast Julia Guziak w konkurencji 100 m ratowanie w płetwach dopłynęła jako trzecia. Ostatni brązowy krążek do kolekcji dodała żeńska sztafeta juniorek.

Poza wyżej wymienionymi barwy naszej drużyny reprezentowali: Joanna Czok, Zofia Rapiejko, Julia Samsel, Natalia Bajer, Julia Połulich, Martyna Rigol, Paulina Machoń, Tomasz Budz, Cyprian Knapiak, Kajetan Gancarz, Jan Rapiejko, Bartek Antonik.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Robert 29.11.2022 08:08
A ja ze śmiszkiem zostaliśmy zdyskwalifikowani bo się nie ogolił ale jeszcze tu wrócimy!

Ja to wiem 27.11.2022 22:03
Wielu z tych młodych mężczyzn będzie wkrótce klerykami.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama