Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 19:02
Reklama
Reklama
Reklama

Brakuje darczyńców i wolontariuszy, a już w sobotę otwiera się baza rodzin. Szlachetna Paczka apeluje o wsparcie

Brakuje darczyńców i wolontariuszy, a już w sobotę otwiera się baza rodzin. Szlachetna Paczka apeluje o wsparcie
Już 12 listopada zostanie otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego momentu, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na oficjalną stronę i wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć. Potrzebni są darczyńcy ale również wolontariusze. W tym roku szczególnie, bo jest ich zdecydowanie mniej, niż latach poprzednich.

Ten rok jest wyjątkowo ciężki dla wszystkich, widać to zwłaszcza po akcjach pomocowych. Jedną z nich jest dobrze znana, działająca od lat „Szlachetna Paczka” Stowarzyszenia „Wiosna”, która już od kilku miesięcy apeluje o wsparcie zarówno darczyńców, jak i wolontariuszy.

- Niestety w tym roku jest nie tylko problem z darczyńcami, ale i wolontariuszami, bo w dalszym ciągu brakuje ludzi do pomocy. To wyjątkowy rok, ale wierzę w to, że ludzie mimo kryzysu będą chcieli zrobić coś dla innych – mówi Oliwier Zieliński, koordynator ds. Promocji Stowarzyszenie „Wiosna”.

Póki co na nasze województwo jest około 150 wolontariuszy, a potrzebnych jest jeszcze raz tyle.

- Chcemy, aby wolontariuszy było co najmniej 300. Wystarczy się zgłosić przez formularz na naszej stronie internetowej i poczekać, aż osoba odpowiedzialna za dany rejon się odezwie i zostanie przeprowadzona rozmowa rekrutacyjna – wyjaśnia Oliwier Zieliński.

Już w najbliższą sobotę 12 listopada na stronie internetowej akcji https://www.szlachetnapaczka.pl/ zostanie otwarta baza rodzin Szlachetniej Paczki, przez cztery tygodnie można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc.

- Pomoc dopasowaną do potrzeb jednej rodziny można przygotować wspólnie ze współpracownikami, znajomymi lub własną rodziną. W zespole łatwiej skompletować paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej. To przedświąteczna tradycja wielu Polaków - mówi Oliwier Zieliński.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ