Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 22:22
Reklama
Reklama
Reklama

Budowa obwodnicy północnej zakończona! Już w poniedziałek uroczyste otwarcie drogi

Budowa obwodnicy północnej zakończona! Już w poniedziałek uroczyste otwarcie drogi
Na ten dzień mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla czekali bardzo długo. Budowa obwodnicy północnej została już zakończona. Drogowcy przedstawili datę udostępnienia do ruchu drogi.

W ramach inwestycji zbudowana została obwodnica północna Kędzierzyna-Koźla w ciągu drogi krajowej nr 40, na której znajduje się 18 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, duże i małe przejścia dla zwierząt) oraz cztery ronda. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa opolskiego i śląskiego, na terenie gmin Kędzierzyn-Koźle, Ujazd i Rudziniec.

Największą na przestrzeni ostatnich lat inwestycję drogową w Kędzierzynie-Koźlu zrealizowało konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe i Strabag, które przygotowanie projektu i budowę obwodnicy północnej wyceniło na ponad 270 milionów złotych. Jak przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, oficjalne otwarcie drogi nastąpi w poniedziałek, 7 listopada.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Żwirek&Muchomorek 22.11.2022 16:11
Czuwam Lolku, czuwam. Spokojna twoja ondulowana.

Bolek&Lolek 22.11.2022 15:22
Jesteście Prawdziwymi Policjantami którzy pomagają w każdej zagrażającej ludziom i zwierzętom sytuacji.Wielki szacun za Wasze poświęcenie dla ratowania ludzi.😁👍Czuwaj!

Goran 22.11.2022 12:55
Gratulacje dla funkcjonariuszy.Postawa godna do naśladowania.Tak trzymać!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ