Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 9 grudnia 2023 00:38
Reklama
Reklama

Od piątku zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Rusza policyjna akcja „Znicz”

Od piątku zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Rusza policyjna akcja „Znicz”
Policjanci z Kędzierzyna-Koźla w ramach akcji „Znicz 2022”, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz osób odwiedzających groby. W rejonie cmentarzy czasowo zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego. Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z komunikacji publicznej.

Koniec października to czas kiedy na cmentarzach możemy zauważyć wzmożony ruch. Dlatego wybierając się na groby bliskich pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie i zachowajmy ostrożność kiedy jesteśmy pochłonięci porządkami. Pomimo, że w okolicach nekropolii bezpieczeństwa pilnować będzie więcej policjantów, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zadbajmy o siebie i swoje dzieci. Nie pozostawajmy też obojętni, kiedy widzimy zatroskanych seniorów, którzy mogą potrzebować naszej pomocy.

Od 28 października do 3 listopada policjanci z Kędzierzyna-Koźla będą prowadzili akcję pn. „Znicz”. Działania funkcjonariuszy, jak co roku, będą polegały na zapewnieniu bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy oraz na drogach. Kierowcy będą musieli się liczyć z częstymi kontrolami drogowymi.

W rejonach wielu cmentarzy zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Dlatego prowadząc pojazd, zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe oraz sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem.

- Powinniśmy pamiętać o tym, że 1 listopada na drogi wyjdzie bardzo dużo osób, zwłaszcza w rejon cmentarzy. Powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Odwiedzając groby naszych bliskich, powinniśmy pamiętać, aby nie zabierać zbędnej gotówki i cennych przedmiotów. Możemy o tym zapomnieć, zostawiając na cmentarzu, bądź paść ofiarą kieszonkowców. Stosujmy się do poleceń, wydawanych przez policjantów i znaków, tym bardziej, że w rejonie nekropolii zostanie zmieniona organizacja ruchu - mówi Hubert Adamek, Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Zmiana organizacji ruchu cmentarz „Kuźniczka”:Zmiana organizacji ruchu cmentarz „Koźle”:


Zrzut ekranu 2022-10-26 145302
Zrzut ekranu 2022-10-26 145302

Zrzut ekranu 2022-10-26 145405
Zrzut ekranu 2022-10-26 145405


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ