Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 lutego 2024 13:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli kupić węgiel od gminy. Będzie kosztował maksymalnie 2 tys. zł

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla będą mogli kupić węgiel od gminy. Będzie kosztował maksymalnie 2 tys. zł
Kędzierzyn-Koźle przygotowuje się do sprzedaży węgla dla mieszkańców. Surowiec po preferencyjnych cenach będzie można kupić na składach, które zawrą odpowiednią umowę z gminą. W Warszawie wciąż pracują nad przepisami, ale władze miasta chcą być gotowe, gdy tylko wejdą one w życie. 

Tzw. ustawa węglowa została uchwalona przez sejm. Teraz pracuje nad nią senat, a następnie trafi ona do podpisu do prezydenta. Zakłada ona, że gminy będą mogły kupować węgiel po 1500 zł za tonę i sprzedawać go po cenie nie wyższej niż 2000 zł (różnica ma pokryć m.in. koszty logistyczne).

Władze Kędzierzyna-Koźla już rozpoczęły poszukiwania składów węglowych na terenie miasta zainteresowanych współpracą. To właśnie za ich pośrednictwem surowiec będzie trafiał do mieszkańców. Samorząd określa również skalę zapotrzebowania oraz pracuje nad zapleczem logistycznym i administracyjnym.

Więcej szczegółów, w tym wzory wniosków czy spis składów węglowych będzie publikowany na bieżąco na stronie internetowej gminy: www.kedzierzynkozle.pl. W dalszym ciągu czekamy na wejście w życie stosownej ustawy.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Glupek wioskowy 15.11.2022 01:16
Pewnie juz daja w szyje

Realista 10.11.2022 10:46
Ciekawe czy zabezpieczanie majątków od żon, ciotek czy dziadków przebiegło sprawnie czy bandziory cała kasę przewieźli do rajów podatkowych i teraz siedzą i śmieją się z całej policji.

Antoni 09.11.2022 15:35
Tylko kto zapłaci za utylizację zgromadzonych odpadów? Oni?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ