Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 30 listopada 2023 20:42
Reklama
Reklama
Reklama

Nowe fakty w sprawie zabójstwa w Śródmieściu. Ofiarami 31-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna

Nowe fakty w sprawie zabójstwa w Śródmieściu. Ofiarami 31-letnia kobieta i 52-letni mężczyzna
Policjanci zatrzymali 78-letniego mężczyznę, podejrzanego o zabójstwo 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny. Służby przekazują nowe informacje w sprawie brutalnego zabójstwa w Śródmieściu.

Ciała zostały znalezione w jednym z mieszkań na terenie miasta. Na miejscu zbrodni pracował prokurator, policjanci kryminalni oraz specjaliści z zakresu kryminalistyki. Zatrzymany usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę, 15 października około godziny 19 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu uzyskał informację o dwóch ciałach, znalezionych w jednym z mieszkań na terenie osiedla Śródmieście. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy potwierdzili zgłoszenie. W mieszkaniu ujawniono zwłoki dwóch osób - 31-letniej kobiety i 52-letniego mężczyzny. Zatrzymany został 78-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

Na miejscu zdarzenia pracował zespół składający się z kilkunastu osób - prokuratora, technika kryminalistyki, funkcjonariuszy wydziału kryminalnego oraz prewencji, biegłego z zakresu medycyny sądowej, a także ekspertów z laboratorium z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - między innymi specjalisty z zakresu analizy śladów krwawych oraz specjalisty z zakresu daktyloskopii.

Przy tej sprawie policjanci pracowali bez przerwy przez ponad 48 godzin, zbierając materiał dowodowy i przesłuchując świadków. To pozwoliło na przedstawienie 78-latkowi zarzutu zabójstwa dwóch osób.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego, 3-miesięcznego aresztu wobec mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i najbliższe miesiące 78-latek spędzi w areszcie. Grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ