Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 23:12
Reklama
Reklama
Reklama

Pracownicy Grupy Azoty ZAK zakończyli pierwszy projekt wolontariatu

Pracownicy Grupy Azoty ZAK zakończyli pierwszy projekt wolontariatu


17 października 2022 roku w Grupie Azoty ZAK podsumowano zakończenie pierwszego projektu w ramach Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty. Inicjatywa pn. „Promowanie ekologicznych środków transportu w Gminie Bierawa” polegała na montażu stacji naprawy rowerów przy ścieżce rowerowej w Bierawie.
Zespół  wolontariuszy projektu tworzyło troje pracowników spółki: Weronika Kubica (Wydział Kwasu Azotowego), Krystian Strużyna (Wydział Gospodarki Produktami Sypkimi), Dariusz Janeczek (Wydział Rozdzielni) i osoby wpierające realizację prac.

- Kiedy ktoś oferuje nam pomoc i dzięki temu możemy zrobić coś dobrego dla naszej społeczności, to zawsze warto się zaangażować. Nasza firma wspiera lokalną społeczność i uważam, że inicjatywy w tym zakresie są potrzebne - mówi Weronika Kubica, lider zespołu.

Podczas oficjalnego uruchomienia stacji przeprowadzono warsztaty z jej obsługi, a dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak na co dzień dbać o sprzęt rowerowy oraz jak skutecznie naprawić go w razie usterki. Zajęcia przykuły uwagę najmłodszych, ale też nieco starszych cyklistów.

Piękna pogoda zachęciła wolontariuszy do zorganizowania również rodzinnego rajdu rowerowego w ramach inauguracji projektu. W wydarzeniu wzięła udział 20-osobowa grupa rowerzystów do 10 lat wraz z opiekunami. Uczestnicy otrzymali sportowe gadżety Grupy Azoty ZAK, które wręczył członek zarządu Jakub Gładysz.

Bezpośrednim beneficjentem inicjatywy pracowniczej jest Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie. Projekt jest jednym z trzech z Grupy Azoty ZAK, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach programu. Pracownicy kędzierzyńskiej spółki realizują jeszcze dwa pomysły, związane z budową stacji do naprawy rowerów w Dziergowicach oraz stworzeniem zielnika przy Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie.

I edycja Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty dedykowana jest pomysłom o charakterze ekologicznym, mającym pozytywny wpływ na klimat i odpowiedzialnym społecznie. Wpisuje się ona również w strategię Grupy Azoty oraz projekt „Zielone Azoty”.Źródło: Grupa Azoty ZAK


zak wolontariat 1

zak wolontariat 1

zak wolontariat 2

zak wolontariat 2

zak wolontariat 3

zak wolontariat 3

zak wolontariat 4

zak wolontariat 4

zak wolontariat 5

zak wolontariat 5


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
🇨🇵 ZAKSA 🇨🇵 04.11.2022 21:46
My się nie jaramy bo nie ma czym. Jesteśmy zażenowani zniszczeniem zespołu. Żeby 2 krotny zdobywca LM nie potrafił znaleźć porządnego sponsora jak GA ma gdzieś wzmocnienia drużyny. Oni powinni być dumni, że mają taki klub, który takie wyniki osiąga. A regularnie go niszczą oddając najlepszych zawodników. To się w kuli nie mieści. W tym sezonie to już w ogóle odlecieli. Niech powiedzą na co poszła kasa za kontrakt i wykup Semeniuka plus inne nagrody pieniężne i premie za wyniki. Bo chyba nie na te wynalazki, które nic nie wnoszą do gry.

zx 04.11.2022 15:22
Nie jarajcie się tak. Każda potęga kiedyś się kończy. Każdy wielki kiedyś się przewróci. Nic nie trwa wiecznie.

Realista 04.11.2022 07:25
Niech nie robi siary i weźmie się do roboty bo na razie marnie to wygląda. Już patrzeć nie mogę jaką satysfakcję mają komentatorzy że wszyscy leją zakse.

Kibic 03.11.2022 22:38
Prezes ze zrozumieniem. Pewnie do przegranej w 3 kubki też odniósłby się ze zrozumieniem.

😤 😠 😡 03.11.2022 18:49
Jeszcze Zaksy nie ogarnął dobrze a już kolejna posada. Szuka chyba planu awaryjnego. Niech jedzie do tej Kanady z tym Bułgarem i Holendrem a drugi trener niech się bierze za drużynę. W Jastrzębiu już by była reakcja na ten cyrk i wyciągnięte wnioski. A u nas jakby nic się nie stało.

Obywatel P. 03.11.2022 18:18
Krzyż na drogę w trybie natychmiastowym

Set i mecz 03.11.2022 17:18
Niech jedzie, już teraz i nie wraca,dla dobra Zaksy i nie psuje dobrego imienia 2 krotnego mistrza Europy!Prezesik Zaksy powinien jechać razem z trenerem dla dobra klubu.To co Oni robią z Zaksą widziała cała Polska.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ