Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 20:51
Reklama
Reklama
Reklama

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę radnego Rafała Olejnika. Jego mandat będzie wygaszony

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę radnego Rafała Olejnika. Jego mandat będzie wygaszony
Sądowy finał ciągnącej się od kilku lat sprawy. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę radnego rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Rafała Olejnika w sprawie wygaszenia jego mandatu.

Już w grudniu 2019 roku ówczesna starosta Małgorzata Tudaj skierowała na sesję rady powiatu projekt uchwały wygaszającej mandat Rafała Olejnika. W uzasadnieniu stwierdzono wówczas, iż naruszony został zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu. Klinika, której prezesem jest Rafał Olejnik, wynajęła pomieszczenia od szpitala powiatowego, w których prowadziła przychodnię. Radny Olejnik od początku podnosił, że jego firma wynajęła pomieszczenia na zasadach przysługujących każdemu innemu podmiotowi gospodarczemu, nie uzyskując żadnych preferencji. To spotkało się ze zrozumieniem rady, która nie zgodziła się na wygaszenie mandatu. W konsekwencji jednak taką decyzję podjął wojewoda opolski, następnie sprawa trafiła do sądów administracyjnych.

11 października Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym oddalił skargę radnego Rafała Olejnika w sprawie wygaszenia jego mandatu, co oznacza, że decyzja wojewody wejdzie w życie. Radni powiatowi prawdopodobnie zajmą się tematem na najbliższej sesji. Miejsce Rafała Olejnika zajmie kolejna osoba z najlepszym wynikiem wyborczym - wszystko wskazuje na to, że będzie to Karolina Derej.

Radny Rafał Olejnik obecnie przebywa na kongresie urologicznym w USA.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ewd 30.11.2022 13:04
i gdzie oni teraz dostaną proste drzwi do TIKacza ?? jak tak można było z premedytacja uszkodzić klasyka

zuch 01.11.2022 12:28
Obejrzałaś tylko obrazki i nie umiesz czytać?

julka 31.10.2022 22:18
Gorzej jak w Krapkowicach.OKR. Tumany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ