Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 8 grudnia 2023 23:03
Reklama
Reklama

Czy jedyny sklep na osiedlu Kuźniczka zostanie zamknięty? Wszystko przez brak pracowników

Czy jedyny sklep na osiedlu Kuźniczka zostanie zamknięty? Wszystko przez brak pracowników
Czy jedyny sklep spożywczy na osiedlu Kuźniczka zostanie w najbliższym czasie zamknięty? Właściciel już wypowiedział umowę najmu lokalu. Powód? Brak chętnych osób do pracy. Jednak ze względu na poruszenie wśród mieszkańców, jest szansa, że jeśli znajdzie się pracownik, sklep nadal będzie czynny.

Sklep na osiedlu Kuźniczka to bardzo ważne miejsce nie tylko ze względu na to, że w każdej chwili można podejść po brakujące produkty, ale ma również wymiar socjologiczny. Na osiedlu mieszka wiele starszych osób, dla których spacery do osiedlowego sklepu jest formą sąsiedzkiej integracji.

Jak poinformował nas właściciel sklepu, powodem zamknięcia jest bark pracowników. Już złożył do Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych wypowiedzenie najmu lokalu i do końca miesiąca powinien opuścić sklep. Jednak tyle lat poświęcone na prowadzenie placówki, do tego poruszenie śród mieszkańców, spowodowało, że właściciel rozważa wycofanie wypowiedzenia i podejmie koleją próbę znalezienia pracownika.

- Nie wyobrażam sobie, jak będę funkcjonować bez sklepu, jestem samotna, mam swoje lata i problemy z chodzeniem. Nie przyniosę zakupów z miasta, a nie chce prosić ciągle kogoś o pomoc. Będę czuła się zależna od innej osoby. Jak jest sklep, idę sobie rano po zakupy, kupię świeżą bułeczkę, ciasto i zawsze z kimś porozmawiam. Smutne to wieści, oby okazały się nieprawdziwe - mówi 76-letnia mieszkanka osiedla.

Osiedle Kuźniczka liczy około tysiąca mieszkańców, większości są to starsze osoby. Dla nich sklep jest czymś więcej, jest historią i miejscem, do którego wybierają się nie tylko po zakupy, ale również po to, by po prostu wyjść z domu i z kimś porozmawiać.

- To naprawdę będzie duża strata, jeśli faktycznie dojdzie do zamknięcia sklepu. Tu jest wiele starszych osób, które robią zakupy regularnie. Wychodzą z domów tylko po bułeczkę, za chwilę po inną rzecz, tym bardziej, że można w nim kupić niemal wszystko. Zresztą to strata nie tylko dla seniorów, ale młodsi mieszkańcy też ciągle kursują po coś do sklepu. Przecież zawsze może czegoś zabraknąć - mówi Ariadna Miernicka, przewodnicząca rady osiedla Kuźniczka.

Zapytaliśmy Powiatowy Urząd Pracy w Kędzierzynie-Koźlu jak wygląda sytuacja z pracownikami w naszym powiecie. Jak powiedziała nam Edyta Krubasik, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie Koźlu, mamy teraz do czynienia z rynkiem pracownika. Poszukujący zatrudnienia przebierają w ofertach. Niestety praca zmianowa, jaką proponuje właściciel sklepu na osiedlu Kuźniczka, jest dla wielu osób problematyczna. Wicedyrektor podkreśla jednak, że urząd będzie robił wszystko, aby jak najszybciej znaleźć pracownika i dzięki temu uniknąć zamknięcia punktu.

Warto również pamiętać o tym, że już niebawem niedaleko osiedla pojawi się sklep Biedronka, rodzi to obawy, że mieszkańcy będą tam robić większe zakupy. Pamiętajmy jednak, że wspieranie przedsiębiorców niewielkich osiedlowych sklepów jest kluczem do ich dalszego funkcjonowania.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Franek z nagonki 31.10.2022 22:59
W związku inflacją, aby wykonać plan trzeba jeszcze z 20% odstrzelić. Księdzu trzeba jeszcze kanisterek wody z castoramy wziąć, a i bigosu nagotować jeszcze oraz zakupić 20% napitku w biedrze.

Myśliwy 31.10.2022 20:18
Weterynarz zbadał pod kątem chorób groźnych dla przewodu pokarmowego człowieka. No to żeśmy z kolegami myśliwymi tradycyjnie wzięli, zastrzelili, ksiądz pokropił. Potem bigos po myśliwsku i napitek. To był dobry miesiąc. Darzbór!

Kierownik budowy ogrodzeń. 31.10.2022 08:32
Ogrodzenie prawidłowo zrobione. Dom został źle zbudowany.

Realista 31.10.2022 07:00
Co za cymbał zrobił tak ogrodzenie. Katastrofa.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ