Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 22:27
Reklama
Reklama
Reklama

Akcja "Trzeźwy poranek na drogach krajowych". W trzy godziny załapali aż 31 pijanych kierowców

Akcja "Trzeźwy poranek na drogach krajowych". W trzy godziny załapali aż 31 pijanych kierowców

W poniedziałkowy poranek odbyły się działania policjantów ruchu drogowego pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych". Funkcjonariusze na terenie całego województwa sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W działaniach wzięły udział patrole wchodzące w skład grupy SPEED, w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach. W trakcie trzygodzinnej akcji policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierujących.
3 października, od godz. 5:00 do godz. 8:00 odbyły się policyjne działania pn. "Trzeźwy poranek na drogach krajowych". Akcja objęła wybrane odcinki dróg krajowych na terenie naszego województwa. W działaniach zaangażowane było kilkadziesiąt patroli, w tym te wchodzące w skład grupy SPEED.

Celem działań było wyeliminowanie kierujących po spożyciu alkoholu oraz podobnie działających środków odurzających, w myśli zasady Zero Tolerancji dla nietrzeźwych kierowców. W trakcie kilku tysięcy badań policjanci zatrzymali 31 nietrzeźwych kierowców.

Pamiętajmy!

Kierowanie pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie nie tylko dla nietrzeźwego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzimy, że ktoś może kierować pod wpływem alkoholu, to poinformujmy służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie bądźmy obojętni.

W czasie działań przedstawiciele Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozdawali kierowcom materiały profilaktyczne oraz jednorazowe alkotesty do samodzielnej kontroli stanu trzeźwości.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ