Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 lipca 2024 12:14
Reklama
Reklama
Reklama

Droższe parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe stawki wchodzą w życie już jutro

Droższe parkowanie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe stawki wchodzą w życie już jutro
W Kędzierzynie-Koźlu od 21 września 2022 r. zmienia się wysokość opłat za postój samochodu w strefie płatnego parkowania. Taką decyzję podjęła Rada Miasta. Wprowadzona uchwała pozwoli zwiększyć rotację aut w miejscach, gdzie brakuje parkingów.

Nowy cennik został dostosowany zarówno do obecnej wysokości pensji minimalnej oraz zapisów znowelizowanej ustawy o drogach publicznych. Obowiązujące do tej pory stawki w mieście nie zmieniały się od 11 lat.

Waloryzacja dotyczy opłaty zarówno za postój krótkotrwały (np. półgodzinny), jak i opłat zryczałtowanych (abonament całodniowy, miesięczny, roczny). Ze szczegółami można zapoznać się w załączonej uchwale.

Przypominamy, że kierowcy w Kędzierzynie-Koźlu mogą korzystać z systemu informatycznego, który pozwala im szybko i wygodnie zapłacić za postój w strefie. Nie trzeba szukać parkometru, ani drobnych. Wystarczy smartfon i aplikacja moBilet (Czytaj więcej).

Cała uchwała do przeczytania TUTAJ (kliknij, aby przejść).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bis 05.10.2022 22:54
Jak tam w szambie? Ciepło?

Sznycel 05.10.2022 14:44
Trzeba być naćpanym żeby kupić hitlerowski samochód.

Realista 05.10.2022 13:30
A z niego taki holender jak ze mnie ciapatym. Każdy kto wie jak wygląda ta droga dla swojego bezpieczeństwa powinien jechać wolniej a co dopiero przyjezdny. Co innego na obwodnicy, tam 50 km/h to jakiś absurd.

Andreas 05.10.2022 12:03
Obcokrajowiec nie dostaje pkt karnych na swoje konto w Swoim Państwie, tylko wirtualnie w Polsce... "Punkty karne gromadzone przez kierowców posiadających zagraniczne prawo jazdy są odnotowane na terytorium naszego kraju i nie obowiązują poza granicą Polski. Przekroczenie dozwolonego limitu skutkuje analogicznym konsekwencjami jak dla obywateli Polski" -

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ