Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 05:35
Reklama
Reklama
Reklama

Udusił dziewczynę poduszką, wcześniej szukał informacji, jak to zrobić. Brutalny mord w Kędzierzynie-Koźlu

Udusił dziewczynę poduszką, wcześniej szukał informacji, jak to zrobić. Brutalny mord w Kędzierzynie-Koźlu
Początkiem września br. Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła aktem oskarżenia poszlakowe śledztwo w sprawie zabójstwa Magdaleny M., do którego doszło w dniu 22 marca 2022 r. w Kędzierzynie-Koźlu.

Zbrodnia została ujawniona na skutek interwencji rodziny ofiary, którzy zaniepokoili się brakiem kontaktu z Magdaleną M. W dniu 22 marca 2022 r. funkcjonariusze policji, pokonując siłowo zabezpieczenia, weszli do mieszkania zajmowanego przez Magdalenę M. i jej partnera. Następnie, w skrzyni łóżka, ujawnili zwłoki kobiety. Już w toku oględzin przeprowadzonych na miejscu przestępstwa za potencjalną przyczynę śmierci uznano uduszenie gwałtowne na skutek zatamowania dostępu powietrza do dróg oddechowych np. poprzez silne przeciskanie twarzy do poduszki. Hipoteza ta została na późniejszym etapie śledztwa potwierdzona w wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok. W momencie ujawnienia zwłok kobiety, jej partner przebywał w swoim zakładzie pracy.

Przedsięwzięte niezwłocznie czynności procesowe i gromadzone dowody pozwoliły powiązać ze zbrodnią 28-letniego Jakuba D., który został zatrzymany w godzinach popołudniowych dniu 22 marca br. W szczególności stwierdzono, że zbrodnia zabójstwa została popełniona w chwili, gdy Jakub D. był jeszcze w mieszkaniu. Wykluczono zarazem aby do lokalu zajmowanego przez ofiarę i Jakuba D. włamano się, co miało istotne znaczenie wobec okoliczności, że jeden komplet kluczy ujawniono w mieszkaniu, a drugi miał przy sobie Jakub D. Nadto, na skutek odczytu danych z aplikacji zainstalowanych w telefonie oskarżonego stwierdzono, że w marcu 2022 r. poszukiwał w sieci Interenet informacji dotyczących sposobów pozbawienia życia, a w dacie przestępstwa interesowała go kwestia ujawnienia zwłok kobiety w Kędzierzynie-Koźlu. Z kolei przesłuchani w toku śledztwa świadkowie wskazywali na postępujący rozkład związku Magdaleny M. i Jakuba D. oraz obawy jakie ofiara żywiła wobec swego partnera.

Wszystkie te okoliczności pozwoliły na przedstawienie zarzutu zabójstwa Magdaleny M. jej partnerowi Jakubowi D. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Jakub D. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, a w złożonych wyjaśnieniach wskazał, że opuszczając w dniu 22 marca 2022 r. mieszkanie Magdalena M. jeszcze żyła. Przeprowadzone następnie czynności dowodowe mające na celu weryfikację wyjaśnień Jakuba D. pozwoliły ocenić je jako nie zasługujące na wiarę.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Jakub D., od chwili jego zatrzymania w dniu zbrodni, pozostaje w izolacji z racji stosowania wobec niego tymczasowego aresztowania.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ