Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 05:43
Reklama
Reklama
Reklama

Wojewoda przedłużył zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego. Teraz obowiązuje do 19 września

Wojewoda przedłużył zakaz korzystania z wód Kanału Gliwickiego. Teraz obowiązuje do 19 września
Nie można w żaden sposób korzystać z wód Kanału Gliwickiego od śluzy Rudziniec do śluzy Sławięcice. Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski właśnie przedłużył okres obowiązywania swojej decyzji do 19 września.

Wojewoda Opolski Sławomir Kłosowski wprowadził na terenie województwa opolskiego rozporządzenie porządkowe dotyczące zakazu korzystania z wód Kanału Gliwickiego. Zakaz dotyczy odcinka od granicy województwa śląskiego z województwem opolskim do śluzy Sławęcice.Rozporządzenie obowiązuje do 19 września br. włącznie. Zakaz dotyczy w szczególności: spożywania wody, wchodzenia do wody, kąpieli, połowu i spożywania ryb, pojenia zwierząt gospodarskich i domowych, używania wody do celów gospodarczych - w tym podlewania, uprawiania sportów wodnych i turystyki oraz innych działań wiążących się z bezpośrednim kontaktem z wodami III sekcji Kanału Gliwickiego.

Decyzją wojewody opolskiego zakaz nie dotyczy działań podejmowanych w zakresie zarządzania kryzysowego, prac budowlanych, utrzymania wód i prac konserwacyjnych przez Wody Polskie.

Wprowadzenie rozporządzenia spowodowane jest sytuacją na odcinku III sekcji Kanału Gliwickiego, gdzie nieprzerwanie działają służby wojewody, usuwając pojawiające się śnięte ryby, których do tej pory pracownicy Wód Polskich, wspólnie ze strażakami PSP oraz Strażą Rybacką szacunkowo łącznie odłowili ponad tonę. Występowania śniętych ryb nie odnotowano natomiast na innych odcinkach tej drogi wodnej, na których kontynuowany jest również stały monitoring przez wszystkie służby wojewody, w szczególności Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu, policję oraz straż pożarną i rybacką.

Wojewoda opolski ściśle współpracuje z wojewodą śląskim w sprawie sytuacji na Kanale Gliwickim, współdziałając jednocześnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

Tak wojewoda Sławomir Kłosowski mówił o sytuacji na Kanale Gliwickim w piątek:

https://youtu.be/-hfjTcOFYWU

4b3bb35d-c7ef-4f1d-93c6-875a76fa28c5
4b3bb35d-c7ef-4f1d-93c6-875a76fa28c5


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ale jaja 22.10.2022 10:57
Spotykają się staruszki ale nie bele jakie... To ferajna która kiedyś zajmowała ważne stanowicha i do tego "wielcy" działacze (dla siebie). Oczywiście nie umieją się pogodzić tej straty więc ta szopka pt.Uniwersytet Trzeciego Wieku Ziemi Kozielskiej.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ