Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 11:03
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na rowerach upamiętnią 30-lecie tragicznego pożaru lasu. Nadleśnictwa zapraszają na rajd rodzinny

Na rowerach upamiętnią 30-lecie tragicznego pożaru lasu. Nadleśnictwa zapraszają na rajd rodzinny
To był największy pożar, jaki miał miejsce w Polsce oraz Europie Środkowej po II wojnie światowej. Strawił 9062 hektary na terenie nadleśnictw Rudy Raciborskie, Rudziniec i Kędzierzyn. Nadleśnictwa upamiętnią to wydarzenie rodzinnym rajdem rowerowym. 

W dniu 27 sierpnia  na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy upamiętniający 30-lecie katastrofalnego pożaru lasu, który miał miejsce w roku 1992 na terenie nadleśnictw Rudy Raciborskie, Rudziniec i Kędzierzyn.

- To będzie naprawdę spokojny rajd, nie żadne wyścigi. Do przejechania jest około 50-kilometrowa trasa przez trzy nadleśnictwa, które dosięgnął ten pożar. Jednak nie trzeba pokonać całego rajdu, można zrobić tylko jedną pętlę na terenie jednego z nadleśnictw. Każdy uczestnik dostanie pamiątkowy medal, odblask i będzie przygotowany drobny poczęstunek - mówi Paweł Hajduk, nadleśniczy Nadleśnictwa Kędzierzyn.

Rowerzyści wyruszą na trasy z terenu 3 nadleśnictw: Kędzierzyn, Rudy Raciborskie, Rudziniec. Godzina zbiórki w każdym z 3 nadleśnictw wyznaczona na 8.30, strat uczestników o godzinie 9.00. Miejsca startu na terenie poszczególnych nadleśnictw:

Nadleśnictwo Kędzierzyn – Siedziba Nadleśnictwa Kędzierzyn, ul. Brzozowa 48, 47-246 Kotlarnia, Stara Kuźnia – start i meta. Długość trasy 13 km.

Nadleśnictwo Rudziniec – Miejscowość Łącza, parking leśny za boiskiem  - start i meta. Długość trasy 12 km.

Nadleśnictwo Rudy Raciborskie – Miejscowość Rudy – Brantolka, parking leśny - start i meta. Długość trasy 21 km.

Łączna długość wszystkich tras 46 km. Cała trasa rajdu ma układ ósemki, z trzema startami i metami po jednej w każdym z wymienionych nadleśnictw. Leśnicy wytyczyli trasy rajdowe po interesujących widokowo i przyrodniczo zakątkach nadleśnictw związanych z odbudową lasu po pożarze, który miał miejsce w roku 1992. Rowerzyści będą mieli okazję, nie tylko aktywnie spędzić czas, ale także bliżej poznać historię przywróconego przez leśników do życia lasu. 

plakat 2-1
plakat 2-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
😕 07.09.2022 13:49
Wszystko fajnie, ale jakby zaczęto dokręcać śrubę rowerzystom😕, którzy dotychczas czuli się PANISKAMI na wszystkich drogach czy chodnikach dla pieszych😳 Jeszcze niedawno rowerzysta w KAŻDYM momencie mógł se przejeżdżać jezdnię w poprzek na ścieżce rowerowej - bez żadnego problema 🙄 A obowiązkiem KAŻDEGO kierowcy samochodów, było NATOMIAST !!!!! stanąć w miejscu i poczekać aż rowerzysta se przejedzie 😬 Nawet gdy taki rowerzysta NAGLE i niespodziewanie wyjechał z za węgla i wjeżdżał na jezdnię .🤨 Ale teraz taki rowerzysta został sprowadzony do parteru. 🥴 I to ON będzie TERAZ i ... już jest karany !!! mandatem za nagłe wtargnięcie na jezdnię - tuż przed jadącym samochodem 🤪 Tylko jakim prawem zamieniono ten dotychczas obowiązując TAK wspaniały przepis autorstwa Platformy rzekomo Obywatelskiej?!?! 🤔 Przecież PełO bardzo dobrze dbała o wybicie zbyt dużej ilości rowerzystów !! 😁 Zadbała też o lepszy przerób połamańców w szpitalach ORAZ większe zarobki lekarzy i oczywiście PełO dała TEŻ więcej pracy dla grabarzy !!!!😜 I było więcej kasy za mandaty od głupich kierowców - By żyło się lepiej Polakom🤗 A teraz co??? KURDE! Wredne PiSy wszystko popsuły 🥴 I cały TEN dotychczasowy TAK wspaniały wysiłek intelektualny PełO i KURDE tyle lat WYTĘŻONEJ pracy - PO-szedło się bujać 😎

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama