Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 24 lutego 2024 02:40
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Reńska Wieś przekazała dodatkowe fundusze na patrole policji w rejonie akwenu Dębowa

Gmina Reńska Wieś przekazała dodatkowe fundusze na patrole policji w rejonie akwenu Dębowa
Podczas wakacji w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” ruszyły patrole kędzierzyńsko-kozielskich policjantów. Mundurowi szczególnym nadzorem objęli zbiornik wodny w Dębowej.

Gmina Reńska Wieś podpisała z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu porozumienie o wsparciu kwotą 5 tysięcy złotych na dodatkowe służby weekendowe w okresie wakacyjnym.

Jak przekazuje sierż. szt. Monika Frąckowiak z kędzierzyńsko-kozielskiej policji, dodatkowe patrole znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą. Funkcjonariusze przypominają, że pływać należy wyłącznie w rejonie plaż objętych nadzorem ratowników wodnych.

- Mamy nadzieję, że przyczyni się to do wzrostu bezpieczeństwa i minimalizacji negatywnych zjawisk, jak wandalizm. Apelujemy nieustannie do wszystkich, którzy są świadkami potencjalnie niebezpiecznych zdarzeń czy zachowań, aby bezzwłocznie zawiadamiali policję. Przedstawiciele samorządu (np. wójt) nawet jako "gospodarze obiektów" mają ograniczone możliwości interwencji, szczególnie gdy informacja dociera po fakcie - informuje samorząd Reńskiej Wsi.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Sznycel 03.09.2022 10:09
Czy strajk "nauczycieli" już przygotowany w 19-ce i kto pokryje straty finansowe w ZNP na beczkach z alkoholem?

busokwas 02.09.2022 21:11
O, ten pan z pierwszego planu, to mówił, że autobusy na moście się nie zmieszczą. Chyba nie miał racji, a może się nie zna na tym?

Marcin 02.09.2022 17:20
Teraz sobie zdałem sprawę jaki stary jestem. Byłem jednym z pierwszych roczników w tej szkole,35 lat temu druga klasa. Wszystko było nowe. Dzisiaj odprowadzajac syna do szkoły widzę te same stare 35 letnie ławki w szatniach i inne wyposażenie,które się nie zmieniły przez 3 dekady. Wspomnień czar. Nawet te same nauczycielki, które teraz trącą lekką nutką dekadencji.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ