Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 06:10
Reklama
Reklama
Reklama

Zapłatą za jej codzienną pracę jest miłość i oddanie zwierząt. Maria, niezwykła wolontariuszka z wielkim sercem

Zapłatą za jej codzienną pracę jest miłość i oddanie zwierząt. Maria, niezwykła wolontariuszka z wielkim sercem
W torebce zawsze ma cążki i nożyczki do pazurek zwierząt, przychodzi do schroniska codziennie przez 365 dni w roku i tu zostawia całe swoje serce. Wyprowadza psy na spacer, pielęgnuje je, a nawet karmi. Kocha czworonogi, a one kochają ją. Taka właśnie jest pani Maria, niezwykła wolontariuszka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu. 

Wolontariusze w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu to wyjątkowe osoby, które każdy wolny czas poświęcają osamotnionym czworonogom. Jedną z nich jest pani Maria, która od wielu lat codziennie wyprowadza psy i jest ogromnym wsparciem dla schroniska.

Pracowita, sumienna, bezinteresowna i bardzo pomocna. Tak mówią wszyscy o pani Marii, która od lat jest ogromnym wsparciem w schronisku. Pani Maria ma 68 lat i codziennie od poniedziałku do niedzieli przychodzi do schroniska dla bezdomnych zwierząt, aby przez kilka godzin wyprowadzać psy na spacery i pomagać pracownikom schroniska. Jej postawa motywuje inne osoby do bycia wolontariuszem.

- Wszyscy wolontariusze są wyjątkowi, nie tylko ja - mówi skromnie pani Maria.

- Wczoraj jedna pani przyszła nawet z dziesięciometrową smyczą, takie to zmotywowane osoby. Ja kocham psy, a one kochają mnie. To takie wielkie odwzajemnione uczucie. Mój pies niestety umarł i postanowiłam sobie, że będę tu przychodzić i pomagać tym samotnym czworonogom. Niedaleko tu mam działkę, na której opiekuję się kotami - dodaje wolontariuszka.

Pani Maria przychodzi do schroniska niezależnie od pogody, wyjątek stanowią bardzo deszczowe dni. Niestety ostatnie takie spacery w deszczu przypłaciła własnym zdrowiem.

- Nie chodzę już w deszczu, bo zimą bardzo zmokłam, aż miałam plecy zimne, zachorowałam wtedy na zapalenie płuc. Zlekceważyłam sobie troszkę swoje zdrowie i teraz się tego boję, więc bardziej dbam o siebie - dodaje pani Maria.

Wolontariuszka poza wspieraniem schroniska, zajmuje się również dokarmianiem kotów na działce, którą ma niedaleko schroniska. Po spacerach z psami, wędruje pomagać bezdomnym kotom.

- Marysia "pracuje" tutaj siedem dni w tygodniu, 365 dni w roku. Wyjątek to ulewne deszcze. Przychodzi do nas o 8 i jest do 13. W weekendy, gdy mamy mniej pracowników pomaga nam przy karmieniu, zajmuje się również pielęgnacją zwierząt. W swojej torebce ma zawsze cążki, czy nożyczki. Poza tym obserwuje zwierzęta, zwraca uwagę, gdy dzieje się z nimi coś niepokojącego. Jest dla nas bardzo cenna - mówi Grażyna Hamala, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ryszard psie serce. 29.08.2022 21:04
Policja w naszych czasach nie jest od bezpieczenstwa tylko czesania kasy. Jak jest problem z drożnoscią przejazdu to nigdy ich nie ma . Za komuny chyba ostatni raz widzialem milicjanta na krzyżówce . Teraz policjant nawet nie zna zasad kierowaniem ruchu bo przeważnie straż kieruje. A najlepsza ustawa od września która każe pieszych i napędza rowerzystów do przekraczania swoich uprawnien jeszcze o 100%. Teraz będą bogami. Kierowca i pieszy to już muły do płacenia. Za niedługo trzeba będzie placić podatek od nie posiadania roweru czy coś innego wymyśli jakiś wybitny parlamentarzysta.

Rob 27.08.2022 19:04
A tam gdzie ich potrzeba nie ma

Realista 26.08.2022 07:40
To sobie znaleźli zabawę!!! Ostatnie 2 proste gdzie można było przetestować bezkarnie osiągi serwisowanego lub kupowanego auta właśnie padły, brawo nieroby nabijający państwową kasę.

Alina 26.08.2022 06:08
Kary POwinny być dotkliwe. Dla biedaka 500 zł to majątek. Dla bogatego 500 zł to grosze. Mandat POwinien być ustalany procentowo od dochodu rocznego.

Boniek 25.08.2022 23:02
Od 10 lat w każdej jednostce milicji-policji Stan etatowy ruchu drogowego musi wynosić 10 do 20 % stanu ogólnego jednostki. Maszynka do zgarniania kasy dla rządu.

zx 25.08.2022 16:56
Ale się rozkokocili. Uch! 110/80

Alina 25.08.2022 14:53
Nie czytali informacji ostrzegawczej na kk24.pl i teraz mają za swoje. A sumienni miłośnicy tego portalu zostali skutecznie ostrzeżeni i nikogo z nich nie złapali. Brawo redakcjo kk24.pl

Tłusta Zenobia 25.08.2022 14:35
Smerfy sobie zabawę urządziły. Przetrzepali gawiedź jak dywan na trzepaku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ