Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 października 2023 10:01
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na terenie ZAK powstanie Laboratorium Paliw Alternatywnych. Firma podpisała umowę z wykonawcą

Na terenie ZAK powstanie Laboratorium Paliw Alternatywnych. Firma podpisała umowę z wykonawcą
We wtorek, 26 lipca 2022 r. kędzierzyńska spółka Grupy Azoty zawarła umowę z generalnym wykonawcą Laboratorium Paliw Alternatywnych. Inwestycja jest elementem realizacji Strategii Grupy Azoty na lata 2021-2030, w tym projektu Zielone Azoty.

W zakresie umowy z generalnym wykonawcą, opiewającej na kwotę 19,5 mln zł, mieści się budowa laboratorium o powierzchni użytkowej ponad 900 m2. W obiekcie, obok laboratorium analityki wodoru z pracownią fizykochemiczną, powstanie również pracownia analiz metali oraz niezbędne zaplecze dla obu działów.

- Laboratorium Paliw Alternatywnych to kolejny projekt realizowany w ramach ogłoszonej w zeszłym roku strategii Grupy Azoty S.A. do roku 2030, w tym naszego sztandarowego projektu „Zielone Azoty”. Rozwój technologii wodorowych jest jednym z kluczowych procesów umożliwiających przeprowadzenie procesu transformacji gospodarki w kierunku nisko- i zeroemisyjnym, dlatego Grupa Azoty chce aktywnie w nim uczestniczyć – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu, Grupa Azoty S.A.

- Utworzenie Laboratorium Paliw Alternatywnych pozwoli nam na rozpoczęcie działalności w zakresie oznaczania jakości wodoru, przeznaczonego do stosowania w ogniwach paliwowych. To ważny z biznesowego punktu widzenia projekt dla całej Grupy Kapitałowej Grupa Azoty, która jest największym producentem wodoru w Polsce – podkreśla Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK.

Realizacja zadania wpisuje się w strategiczny projekt korporacyjny „Zielone Azoty”, którego założeniem jest aktywność Grupy Azoty w rozwoju europejskiego rynku wodorowego. Zakończenie budowy obiektu nastąpi w 2023 r.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hania 19.08.2022 12:03
Racja święta,wszystkie nowe pomysły władzy realizuje MOPS. Pracownicy są zarobieni i słabo wynagradzani. Dla kontrastu proszę spojrzeć na pracę innych urzędów w mieście,Skarbówka,Ratusz,tam to się nie przemęczają. Pani Prezydent,HALO,Co to za podział pracy że jedne urzędy są na granicy wydolności a w innych luzik i byle do 15 stej(albo krócej}

pytanie 19.08.2022 10:39
Ponoć PiS obiecał, że można też wypełnić załącznik do wniosku, żeby pracownik MOPS-u wrzucił ten węgiel do piwnicy, a potem zimą przychodził co rano, przyniósł trzy wiaderka do mieszkania i napalił w piecu - prawda to?

Obserwator 19.08.2022 08:57
Ciekawe ile jeszcze panującą nam wrzuci na barki MOPSu, a dyrektorka MOPSu się na to zgodzi.... Zresztą o czym tu gadać, kiedy dyrektor zostaje wybrany bez konkursu, to później musi być posłuszny...

Rob 19.08.2022 04:48
A gdzie dofinansowanie dla tych co gazem i prądem ogrzewają mieszkania, niby ekologia, zaś są lepsi i gorsi, to może ja zmienię na wegiel i będę zanieczyszczal powietrze i tak już zanieczyszczone

Życzliwy 18.08.2022 23:03
Żal mi Cię. Jeżeli nie jesteś z farmy trolli i marudzenie nie jest Twoim zawodem, to musisz być nieszczęśliwym człowiekiem. Ciągle utyskiwać, narzekać i być takim na nie to smutne. Chyba Cię nikt nie kocha o ile jak wcześniej wspomniałem nie jest to zawód. Pozdrawiam i szczęścia życzę.

Do dymisji 18.08.2022 21:03
Do mopsu źebrać o dopłatę . Poniźające rodacy ale prawdziwe.

Mis 18.08.2022 12:59
Wagiel ,wagiel przywiezli, wez Mary's kubelko I korytko swiniowe, bedziemy ladowac ile sie da !!

Realista 18.08.2022 12:41
No tak, jeszcze tylko mops nie ma wszystkich danych w swoich zasobach mieszkańców w tym mieście niemożliwości.

Jerry 18.08.2022 12:04
Mam nadzieję że władze będą weryfikować prawdziwość złożonych wniosków i zapukają do obywateli żeby sprawdzić czy mają piece przystosowane do opału węglem.A jak nie to sprawa karna o wyłudzenie 3 000 zł.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ
Reklama