Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 24 maja 2024 08:10
Reklama
Reklama

Pierwsza edycja Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty. Wśród projektów trzy pomysły z naszego powiatu

Pierwsza edycja Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty. Wśród projektów trzy pomysły z naszego powiatu


Znamy już zwycięskie projekty I Edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty – programu nawiązującego do strategicznego projektu korporacyjnego „Zielone Azoty”. Kapituła Programu wybrała 10 propozycji, które będą realizowane od sierpnia do października br. w całej Polsce. Wśród zwycięskich zgłoszeń znalazły się projekty dotyczące m.in. promocji ekologicznych środków transportu, realizacji ogrodów sensorycznych, czy montażu budek lęgowych. Każdy z laureatów otrzyma do dyspozycji kwotę 6000 zł na realizację swojego pomysłu.
Grupa Azoty aktywnie uczestniczy w inicjatywach społecznych i działa na rzecz redukcji wpływu na środowisko i klimat. Potwierdzeniem znaczenia odpowiedzialności środowiskowej i społecznej Grupy jest strategiczny projekt „Zielone Azoty”, szczegółowo opisany w strategii spółki do 2030 roku.

Wszystkie projekty zgłoszone do Wolontariatu Pracowniczego wpisywały się w główne założenia „Zielonych Azotów”, czyli m.in. troskę o klimat, środowisko, ale również najbliższe otoczenie zakładów, w których funkcjonują spółki Grupy Azoty. Swoje projekty do I edycji Wolontariatu pracownicy mogli zgłaszać do 30 czerwca. Ostatni etap wdrażania zwycięskich pomysłów zaplanowany jest na październik br. Łącznie we wszystkich zwycięskich projektach zaangażowanych będzie ponad 80 wolontariuszy z całej Polski, zatrudnionych w Grupie Kapitałowej Grupy Azoty S.A. oraz ich rodziny, sąsiedzi i przyjaciele.

- W Grupie Azoty kwestie związane z ochroną środowiska i klimatu należą do najważniejszych. Konsekwentnie i skutecznie ograniczamy wpływ na środowisko naturalne poprzez ograniczanie emisji gazów cieplarnianych i dekarbonizację procesów produkcyjnych. Pracownicy Grupy Azoty aktywnie angażują się w nowe projekty, które wpisują się w cele zrównoważonego, bezpiecznego dla środowiska rozwoju. To I edycja Wolontariatu Pracowniczego, jednak obserwując zaangażowanie i pomysłowość naszych pracowników jestem pewien, że będziemy realizować kolejne edycje tego programu – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Zwycięskie pomysły I edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty

  1. W Wierzchosławicach powstanie mini ogród sensoryczny dla podopiecznych Stowarzyszenia PROMETEUSZ. Tamtejsze dzieci z niepełnosprawnością intelektualną będą mogły nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale także dotknąć, posmakować, usłyszeć i powąchać otaczającą roślinność.

  2. Również przy przedszkolu w Zbylitowskiej Górze powstanie ogród sensoryczny - przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych mieszkańców wsi.

  3. W Puławach z kolei będziemy mogli już wkrótce podziwiać rozmaite drzewa i krzewy oraz inne nasadzenia wokół zabytkowej Willi Samotni.

  4. W Gminie Police na terenie 3 szkół i 3 przedszkoli zawisną budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla trzmieli, razem blisko 100 miejsc przyjaznych najmniejszym zwierzętom.

  5. W Przedszkolu nr 5 w Gminie Police powstanie ogród warzywny z pojemnikiem na deszczówkę, a obok będą zamontowane stojaki na rowery.

  6. W Policach 4 września ruszy rajd, nawiązujący do flagowej inwestycji Grupy Azoty Polimery Police, czyli „Polimery na Rowery”. Pracownicy i ich przyjaciele będą mieli do pokonania 50 km, aby dotrzeć do Ośrodka Edukacji w Zalesiu, gdzie odbędą się warsztaty ekologiczne i eko-zabawy dla dzieci.

  7. W Gminie Bierawa powstanie zielnik dla mieszkańców. Opiekować się nim będą seniorzy, a dla dzieci z miejscowej szkoły będą organizowane ciekawe zajęcia w plenerze, np. nauka zbierania ziół.

  8. Kolejny projekt realizowany w Bierawie to montaż stacji naprawczej dla rowerów oraz rajd dla dzieci i młodzieży z Gminy.

  9. W Dziergowicach również stanie ogólnodostępna stacja do naprawy rowerów.

  10. Kolejną inwencją kolarską jest ustawienie wiaty rowerowej przed Szkołą Muzyczną w Tarnowie, a także promocja jazdy na jednośladzie wśród uczniów, a do tego organizacja ekologicznego dnia rowerowego pod nazwą „Muzyczne rowery”.


Więcej informacji o Wolontariacie Pracowniczym Grupy Azoty pod linkiem wolontariat.grupaazoty.com.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
XXX 15.09.2022 14:51
Pisałaś to jadąc autem i nie patrzyłaś na ekran? Czy po prostu opanowała sztukę pisania na poziomie podstawowym niepełnym?

Rychu, taki lepszy Ryszard 15.09.2022 13:18
zmień dostawcę dopalaczy

qaz 15.09.2022 11:28
no wygra, a co, może nie?

Iza+kraciata 15.09.2022 10:01
P.Nowodirlska zauje się tylko Azotami ,nawet zamówiła mural a reszta "gminu" bez uwagi ani dzieci ani emeryci nie zaprzątają zbytnio głowy własnej Miasta Niemożliwości.Najhorsza prezydent od wielu lat a zaznaczyła,że jeszcze będzie kandydować.Myślę,że mieszkańcy zmadrzeli widząc w K-K "betonadę"

Gorszy od rycha 04.09.2022 01:07
Ojej!!!!?

Bolek&Lolek 10.08.2022 09:53
Czy projektant i wykonawca mogli spodziewać deszczu w Kędzierzynie-Koźlu?Jak to możliwe że spadł deszcz w Kędzierzynie-Koźlu za halą Manhattan,to nie do uwierzenia,takie cuda tylko w Mieście Możliwości!!!Czuwaj!

asirant 09.08.2022 23:20
dać temu żwirku mandat 5000 zł, za nie zatrzymanie się.

mieszkaniec 09.08.2022 22:32
Gdyby na kilkunastu metrach pomiędzy Zamkową ( Koźle), a schodkami za 300, załatano głebokie dziury, to byloby spore grono wdzięcznych. Teren płaski, od bursy asfslt i nagle koniec.

Rafał 09.08.2022 20:18
Tak to jest w ratuszu rządzi nowosielska , sprawdzić kto wykonywał te fuszerkę, na pewno ktoś z rodziny, u nich to normalne, jakie miasto takie ścieżki ????

Jogi ba bu, brawo Jasiu.... 09.08.2022 17:23
Wykonawca pewnie by obniżyć koszta "pojechał" na materiałach lub ich ilości do tego pewnikiem nie do końca zgonie z technologią... Być może sama dokumentacja też jest wadliwa.

zwykły obywatel 09.08.2022 16:14
No cóż "porzondnie" zrobiona tą ścieżką.

aasdq 09.08.2022 15:56
to coś? przecież to nawet parodia ścieżki nie jest? to się nadaje tylko do patodeweloperki. ot krawężniki i wysypany żwirek dla kotów

Speolog 09.08.2022 14:15
Woda deszczowa ,splynela szczelinami, do Jadra Ziemi

Realista 09.08.2022 10:59
Naprawdę? No nie róbcie jaj!!! Kto robi ścieżki na zboczu bez mieszania cementu z materiałem budowlanym przed ubiciemi i wyprofilowaniem terenu. A jeśli już ma być dobrze to 1 mkw. kosztuje 25 zł i zbocza powinny być wubrukowane. Zwalaniu fuszerki na deszcz brzmi trochę słabo.

Nom 09.08.2022 10:50
Dobrze wam tak dziady pierońskie?. Ścieżki,ławeczki dla żuli i emerytów, place zabaw dla psów,ale o dzieciach nic nie myślą w tym mieście. Jedyna sensowna,w miarę bezpieczna górka za manchatanem przeznaczona na nie wiem nawet co i po co. Nikt z tego nie korzysta.Komu to przeszkadzało że dzieci tam na sankach jeździły? Skate park w ciągłym remoncie, akurat w sezonie.Gdzie te dzieciaki mają się podziać? Na domkach na Piastach czy w barach typu pod kleszczem? Bo żadnej alternatywy tu nie ma?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ