Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 grudnia 2023 20:57
Reklama
Reklama
Reklama

Rowerzyści z Kędzierzyna-Koźla kręcili kilometry w ogólnopolskiej rywalizacji. Są wyniki

Rowerzyści z Kędzierzyna-Koźla kręcili kilometry w ogólnopolskiej rywalizacji. Są wyniki
Czerwiec w Kędzierzynie-Koźlu dla wielu entuzjastów wycieczek jednośladami oznaczał jedno – zmagania o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ostatnia odsłona tego emocjonującego wydarzenia, była już drugą, w której udział wzięli nasi mieszkańcy, konkurując z 55 miastami z całego kraju.

Właśnie zakończona, czwarta edycja zmagań o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce, była jak dotąd rekordową. Przez cały czerwiec w zabawie uczestniczyło 48 tysięcy osób, które wykręciły 8,4 miliona kilometrów. Kilometry w ramach RSP poza Polską kręcono także w 70 krajach na całym świecie m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Austrii, Stanach Zjednoczonych, Mołdawii, Indiach, Japonii, Kanadzie, Norwegii czy Brazylii!

W Kędzierzynie-Koźlu do rywalizacji stanęło prawie 500 osób, które uzyskały niesamowity wynik ponad 100 tysięcy kilometrów. Rezultat ten zapewnił naszemu miastu wysokie, siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Najaktywniejszym naszym uczestnikiem, tak jak w zeszłym roku, okazał się Marek Grabowski, który poprawił swój poprzedni wynik o ponad tysiąc kilometrów. W tegorocznej edycji przejechał on 4340 kilometrów, co daje średnio aż 144 kilometry dziennie! Zaraz za nim uplasowali się Mariusz Jarosławski i Konrad Kobiałka. Chociaż na podium nie wdrapały się żadne panie, to wcale nie znaczy, że zabrakło ich w czerwcu na rowerach. Rywalizacja pomiędzy nimi była nie mniej zacięta niż wśród panów. Najaktywniejszą kolarką okazała się Agnieszka Malisz, która w ciągu 30 dni przejechała 1452 kilometry. Żeński peleton uzupełniają Barbara Chałat i Angelika Korgel.

Zdrowe współzawodnictwo wyniknęło również pomiędzy szkołami. Drużyny z poszczególnych miejskich placówek walczyły o nagrodę. Najwięcej przejechali uczniowie PSP nr 9, jednak miano zwycięzców padło łupem PSP nr 3, w której dzieciaki pokonały najwięcej kilometrów w przeliczeniu na każdego ucznia. Zarówno dla laureatów indywidualnych, jak i grupowych miasto ufundowało nagrody pieniężne o łącznej wartości 9 tysięcy złotych.

Poza dobrą zabawą i korzyściami zdrowotnymi, płynącymi z regularnej dawki ruchu, Rowerowa Stolica Polski ma również pozytywny wpływ na środowisko. Pokonane 100 tysięcy kilometrów rowerem zamiast samochodem przekłada się na 7 ton CO2, które nie zostało wyemitowane do atmosfery.

Chociaż rywalizacja dobiegła końca, a na następną edycję przyjdzie nam poczekać do 1 czerwca 2023 r. to cały czas można przygotowywać się do tego wydarzenia z aplikacją „Aktywne Miasta”. Poza sezonem znajdziemy w niej przeróżne wyzwania, dzięki którym użytkownicy zostaną w formie przez cały rok.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Nie jeżdżę z Polregio 01.08.2022 11:04
KARMA is a bitch :) A myślę, że to dopiero początek... :)

zx 01.08.2022 07:22
Wkrótce zostaną im tylko szyny. Do momentu aż złomiarze nie rozkradną.

pkp 31.07.2022 19:37
Ty czopku pewnie z tej podwyżki jesteś zadowolony. Bo podwyżka od pis.

Monika 31.07.2022 14:18
Trasa Glogów- Leszno też PR notorycznie odwołany szynobus.

Norbert 30.07.2022 13:57
Efekt wycięcia w pień starego taboru jak: SP42 + Bipa, które przezorny zarząd kolejowy powinien mieć na stanie jako zapas trwały.

Hanna 30.07.2022 08:42
Nie tylko ten kierunek. Od 1 lipca wycofali dwa pociągi Wrocław- Ostrów Wielkopolski 5:20i Lubliniec.5:35 Pomijając podróżujących na wakacje to te pociągi dowoziły ludzi do pracy. Najgorsze świństwo zrobili ze w rozkładzie pociągi były normalnie widoczne a odwoływano je na 5 min przed odjazdem zostawiając ludzi na lodzie. Pisałam o zwrot kosztów z powodu nie dotrzymania warunków ale niestety dostałam odmowę. Kasę biorą za bilety a nie wywiązują się z umowy.

fas 30.07.2022 05:49
część problemów wynika z winy tępych i ślepych kierowców, którzy pchają się swoimi furami pod pociągi. ich szmelc do kasacji, ale tabor też musi być naprawiony, więc "wypada" z systemu na kilka tygodni. do Nysy nic więcej jak szynobus czy spalinówka nie pojedzie, bo elektryki na tej trasie nie ma. więc łatają autobusami.

qperen 29.07.2022 21:44
Raczej papierowe plat-miasto platrutniu.

suweren 29.07.2022 18:03
W zamian od 1 sierpnia podnoszą ceny biletów. Tekturowe pis-państwo...

Chopek Roztropek 29.07.2022 17:49
17 Prezesow od 2001 Roku + zmieniajaca sie co chwile Rada Nadzorcza -trzeba zaplacic za zarzadzanie, na tabor juz nie starcza? To po PKP IC druga spolka przynoszaca straty, cale PKP to padaczka resortu transportu!!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ