Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 3 marca 2024 00:06
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Most w Blachowni coraz bliżej wyczekiwanego remontu. Miasto już niebawem podpisze umowę z JPM Holding Blachownia

Most w Blachowni coraz bliżej wyczekiwanego remontu. Miasto już niebawem podpisze umowę z JPM Holding Blachownia
Na remont mostu na ulicy Szkolnej w Blachowni mieszkańcy czekają już od dłuższego czasu. Najpierw długie, mozolne i bezskuteczne poszukiwanie właściciela, potem działania miasta w celu przejęcia mostu. Przygotowania do inwestycji są na ostatniej prostej i prawdopodobnie już w tym tygodniu gmina dostanie zielone światło na remont. 

Negocjacje dotyczące mostu w Blachowni przekładają w czasie oczekiwany remont. Jednak jest światełko w tunelu i wszystko wskazuje na to, że formalności dające przepustkę na remont mostu, zostaną na dniach dopięte na ostatni guzik.

- W tygodniu mam nadzieje, że podpiszemy umowę ze spółkami znajdującymi się na terenie zakładów. Umowy te pozwolą nam na rozpoczęcie procedury przejęcia mostu, a następnie jego remontu. Problemem jest to, że jedna ze spółek wycofała swój akces do podpisania umowy i przez to trzeba było na nowo wszystko negocjować. Mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu podpiszemy umowę i w najbliższych miesiącach ruszy remont mostu - mówiła podczas ostatniej sesji rady miasta Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Most czeka na remont już od kilku lat,. Samochody mogą wjeżdżać na teren byłych Zakładów Chemicznych „Blachownia” (obecnie spółka JPM Holding Blachownia) tylko przez ulicę Energetyków i ulicę Spacerową.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 16.02.2022 10:19
W dobie internetu i łączności satelitarnej sprawdzenie czy istnieje zagrożenie zajmuje parę sekund, ale nie lepiej gonić przez miasto na sygnale kawalkadę wozów bojowych. Kiedyś do obowiązków strażaków należało kontrolowanie coroczne systemów ppoż i gaśnic w instytucjach i zakładach, widocznie taniej jest jeździć bez celu po mieście, aaaaa widział już ktoś martwego kota pod drzewem? Kot jak wlazł tak i zejdzie ewentualnie zeskoczy zawsze na cztery łapy.

Tomasz L 16.02.2022 08:35
Miasto za to płaci czyli obywatele. Jakie są koszty działalności Straży Pożarnej w naszym powiecie i czy uzasadnione? Jak w artykule powyżej i wielu innych na KK24,wyjazdy do fałszywych alarmów,zdejmowanie kotów z drzew,interwencje u seniorów śpiących przed TV. W wielu przypadkach po dwa wozy Straży i więcej.

Maciej K. 15.02.2022 15:53
Kto za to płaci i dlaczego nie bogaty właściciel zepsutego systemu ?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ