Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:41
Reklama
Reklama
Reklama

Jaki wybrać kolor fugi do płytek drewnopodobnych?

Jaki wybrać kolor fugi do płytek drewnopodobnych?
Dobrze dobrana będzie stanowić ciekawy kontrast lub idealne, naturalne uzupełnienie. Często niedoceniana, a może sprawić, że wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru i nowoczesnego sznytu. Tania, niepozorna, a może zmienić nasze wnętrze nie do poznania. Fuga. Dzięki naszym poradom dowiesz się jak dobrać odpowiednią fugę do rodzaju pomieszczenia, a także jaki wybrać kolor do płytek drewnopodobnych.

Ledwie widoczna niezwykle istotna – fuga

Nikt nie zwraca uwagi na fugi, taki los dobrze dobranej spoiny między płytkami ściennymi lub podłogowymi. Dobrana pod kolor podłogi sprawia, że podłoże wydaje się spójne i harmonijne. Inaczej jest gdy chcemy nadać naszemu wnętrzu niecodziennego charakteru poprzez dobranie fugi na zasadzie kontrastu. Jasne płytki podłogowe ciemna fuga.

Inną niezmiernie ważną kwestią jest rodzaj fugi. Jej wybór zależny jest od tego w jakim pomieszczeniu znajdą się płytki i jakiej będą wielkości. Sprawdź czy jest odporna na ścieranie czy można ją zastosować do wielkoformatowych kafli oraz czy jest odporna na działanie dużej wilgotności tym samym czy jest niepodatna na działanie pleśni i grzybów. Możemy wybierać wśród spoiw akrylowych, silikonowych, epoksydowych, cementowych czy cementowo-elastycznych.

Zmruż oczy - kolor fugi ma znaczenie

Dobierając kolor fugi do podłogi warto kierować się zasadą zmrużonych oczu. Wybierzmy fugę jaśniejszą o jeden ton, przyłóżmy wzornik do kafelek, zmrużmy oczy i gotowe! Jeśli fuga zlewa się z kolorem płytek i jest niewidoczna na ich tle to trafiliśmy w dziesiątkę. Idealnie dobraliśmy fugę pod kolor płytek drewnopochodnych.

Jeśli zamierzamy uzyskać odwrotny efekt, by podkreślić i uwydatnić kolor kafelek lub ich fakturę, zastosujmy wyraziste i odznaczające się fugi.

Jaki kolor fugi do płytek drewnopochodnych?

Dobierając kolor spoiny do płytek drewnopochodnych warto zastosować regułę obowiązującą w malarstwie - ciepłe odcienie zawsze z przodu. Dlatego układając płytki do kuchni, salonu czy łazienki użyjmy szarej fugi. To co na pierwszym planie zawsze musi być bardziej jaskrawe i cieplejsze niż reszta. To właśnie szarości sprawiają, że fuga nie wyróżnia się na tle podłogi czyniąc aranżację elegancką i naturalną. Modne ostatnio popiele z efektami przetarcia dopełnią naszego wnętrza.

Zrezygnujmy z fug w odcieniach brązu czy beżu. To częsty wybór nawet wśród fachowców od glazury. Nie dajmy się zwieść temu zdawać by się mogło naturalnemu wyborowi. Paradoksalnie taki kolor będzie się wyróżniał na całym tle sprawiając wrażenie niedobranego.

Jeśli wybieramy gres drewnopochodny do łazienki lub kuchni zwróć uwagę na fugi silikonowe i akrylowe. Wykazują się dużą odpornością na tworzenie się pleśni i grzybów oraz odznaczają się wodoszczelnością.

By kompozycja byłą spójna i przemyślana warto zastanowić się w jakim stylu chcemy utrzymać wnętrze, jakimi kafelkami dysponujemy i jakiej wielkości. To wszystko, w połączeniu z idealnie dobranymi dodatkami, nada naszemu wnętrzu ponadczasowego wyglądu.

Materiał partnera

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ