Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 20:44
Reklama
Reklama
Reklama

Czym jest odzież taktyczna?

Czym jest odzież taktyczna?
Od wyrafinowanych plecaków po ulepszone technologicznie kamizelki kuloodporne – sprzęt taktyczny przeszedł w ostatnich latach mnóstwo innowacji. Popyt na tego rodzaju produkty jeszcze się nie skończył, ponieważ zainteresowanie odzieżą taktyczną wciąż rośnie i wygląda na to, że szybko nie spadnie. To zainteresowanie jest jednym z powodów, dla których tak wielu inwestuje w sprzęt taktyczny.

Czym cechuje się odzież taktyczna?


Co to jest odzież taktyczna i jak ja rozróżnić od zwykłej odzieży? Podstawową różnicą jest cel ubrania. Zwykła odzież może być formą wyrażania siebie, natomiast odzież taktyczna służy konkretnemu, praktycznemu celowi i musi się sprawdzić w trudnych warunkach. Cele te są bardzo zróżnicowane i zależą od przeznaczenia ubioru taktycznego – inne ubrania nosi policjant, a inne myśliwy.

Należy również pamiętać, że wyposażenie taktyczne to nie tylko elementy garderoby. Gadżety – od standardowych lornetek, po trwałe latarki, wodoodporne etui, scyzoryki, a nawet okulary przeciwsłoneczne, czy gogle noktowizyjne – wszystkie należą do kategorii wyposażenia taktycznego. W świetle prawa nie ma sztywnych zasad dotyczących tego, kto może korzystać ze sprzętu i odzieży taktycznej. Powodem, dla którego odzież taktyczna jest dziś tak pożądana jest to, że można ją zastosować w niezliczonych, a często bardzo ciężkich warunkach lub okolicznościach.

Co składa się na strój taktyczny?


Ubranie, które ma służyć w ekstremalnych nawet warunkach, powinno się składać z kilku elementów. Aby skompletować funkcjonalny strój taktyczny, należy zakupić kilka najważniejszych części.

Kurtka taktyczna


Kurtka taktyczna ma często te same cechy, których można oczekiwać od spodni i pasów taktycznych. Posiada sporo głębokich kieszeni, umożliwiających zabranie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy. Kurtki taktyczne chronią przed warunkami atmosferycznymi, są wodoodporne, ale stworzone z materiału oddychającego. Ich zadaniem może być ochrona przed atakiem lub przypadkowym uszkodzeniem. Nadają się świetnie dla osób podróżujących w ciężkim terenie, przebywających w ekstremalnych warunkach.

Spodnie taktyczne


Jedną z najważniejszych cech spodni taktycznych są liczne, głębokie kieszenie. Posiadają również wzmocnione szwy, aby umożliwiać swobodny ruch i przebywanie w różnych pozycjach. Niektóre modele spodni mają nawet zamaskowaną ochronę nakolanników, a jednocześnie pozostają całkowicie wygodne. Odzież taktyczną można, a wręcz należy nosić w celu usprawnienia swojej funkcjonalności w terenie i na ciężkich treningach fizycznych.

Buty taktyczne


Jeśli ptrzebujesz butów do noszenia przez dłuższy czas w trudnym terenie, to pamiętaj, że będziesz potrzebować jak najbardziej wytrzymałego obuwia. Każdy żołnierz zna niebezpieczeństwa związane ze stopą okopową. Odpowiednie buty mogą pomóc tego uniknąć. Chcąc kupić buty taktyczne o najwyższej jakości, musisz wziąć pod uwagę ich trwałość, wygodę i wodoodporność. Warto pomyśleć o tym, aby były również oddychające.

Kontuzja stopy lub nogi spowodowana niewygodnymi lub źle wykonanymi butami skróci każde polowanie lub wędrówkę i potencjalnie narazi Cię na spore niebezpieczeństwo. Dokładnie rozważ zakup butów, aby zmniejszyć ryzyko nadwyrężenia mięśni lub kontuzji – np. chodząc po górach. Tego rodzaju obuwie jest przeznaczone dla każdego.

Rękawiczki taktyczne


Twoje ręce także potrzebują odpowiedniej ochrony. Rękawiczki taktyczne są szczególnie ważne, jeśli zamierzasz przemierzać nierówny teren, a wyprawa może obejmować wspinaczkę. Niektóre rękawice taktyczne oferują specjalną ochronę w punkcie nacisku, aby zapewnić całkowitą minimalizację wszelkich potencjalnych obrażeń. Będą również wyposażone w specjalną podszewkę, która chroni przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Tego rodzaju rękawiczki są głównie przeznaczone dla osób przemierzających trudne, często wręcz ekstremalne tereny – najczęściej góry i lasy.

 

Materiał partnera

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ