Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 lipca 2024 18:43
Reklama
Reklama
Reklama

Czym różnią się profesjonalne środki czystości od przeznaczonych do domowego użytku?

Czym różnią się profesjonalne środki czystości od przeznaczonych do domowego użytku?
W każdym domu można bez najmniejszego problemu znaleźć różnorodne środki czystości. Ze względu na przeznaczenie mogą być to spraye, pianki, płyny czy pasty. Produkty te nie tylko różnią się zastosowaniem oraz konsystencją. Ogromną rolę odgrywa przede wszystkim skład, który wpływa bezpośrednio na efekty. Oprócz powyższych reguł preparaty do sprzątania można podzielić na te należące do chemii profesjonalnej oraz do chemii gospodarczej. W czym tkwi różnica między tymi kategoriami? Odpowiadamy.

Najważniejsze rodzaje środków czystości — profesjonalne vs gospodarcze

Jak wspomnieliśmy na początku, środki czystości dzielą się na chemię gospodarczą, przeznaczoną do codziennego użytku oraz na chemię profesjonalną stosowaną głównie do zadań specjalnych. Produkty należące do pierwszej kategorii są zazwyczaj używane w warunkach domowych, gdyż są bezpieczniejsze dla skóry oraz łatwo dostępne. Można nabyć je w większości sklepów i drogerii.

Natomiast ich profesjonalne odpowiedniki znajdują zastosowanie w szczególności w firmach i dużych przestrzeniach publicznych. Należy do nich zaliczyć między innymi placówki naukowe, ośrodki zdrowia, szpitale, restauracje, bary, puby, hotele, hale magazynowe, toalety publiczne, czy wielkopowierzchniowe centra handlowe. W czym tkwi ich sekret? Dlaczego do miejsc, w których w ciągu dnia przebywa wiele osób, nie stosuje się chemii gospodarczej? To całkiem proste. Profesjonalne środki czystości, w przeciwieństwie do tych zwykłych, pozwalają w znacznie krótszym czasie osiągnąć fantastyczne efekty.

Profesjonalne, a gospodarcze środki czystości. Kluczowa różnica — stężenie produktów


Docelowe przeznaczenie produktów służących do utrzymania czystości we wnętrzach to niejedyna różnica pomiędzy chemią gospodarczą a profesjonalną, przemysłową. Istotną rolę odgrywa również stężenie składników aktywnych, ukrytych w opakowaniach. Zwykłe preparaty do codziennego, domowego użytku są zazwyczaj o wiele delikatniejsze i bezpieczniejsze. Dzięki czemu można dostać je w większości sklepów i drogerii. Jak jest w takim razie z profesjonalnymi środkami czystości? Produkty do zadań specjalnych charakteryzują się bardziej skoncentrowanym składem, dzięki czemu są bardziej wydajne, ale także mniej bezpieczne. Oprócz strony ekonomicznej i ochronnej nie można pominąć też samych efektów, jakie dostarczają. Ze względu na nierozcieńczoną, gęstą formułę wykazują silniejsze działanie, dzięki czemu bez problemu pozwalają usunąć nawet bardzo uciążliwe zabrudzenia i plamy.


Substancja czynna w środkach chemicznych


To kryterium wpływające bezpośrednio na stopień działania produktu i dostarczone przez niego efekty. W przypadku preparatów profesjonalnych składnik aktywny charakteryzuje się większą mocą, dzięki czemu pozwala w znacznie krótszym czasie usunąć nieestetyczne zabrudzenia oraz plamy.

Na podstawie powyższych informacji można zauważyć, że profesjonalne środki czystości w dużej mierze różnią się od tych, przeznaczonych do stosowania  w warunkach domowych. Jednak pamiętajmy — to, że wykazują silniejsze działanie i są droższe, nie znaczy, że zawsze sprawdzą się lepiej. Preparaty starajmy się dobierać przede wszystkim pod kątem rodzaju zabrudzeń i ich intensywności.

Materiał partnera

zdj2

zdj2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Realista 15.11.2021 07:14
Brawo! Grunt że znajomki i rodzina się przebadała, telefon non stop zajęty a później brak miejsc, może trzeba było zamiast 4 godz. raz w roku zrobić akcjie 12 godz. Czekam na powtórzenie akcji a nie sianie propagandy sukcesu i oczekuje wypowiedzi Pana dyrektora, co on na to?

Mirosław 14.11.2021 23:04
Poszedłem do przychodni ponieważ nie sposób się dodzwonić. Niestety poza uroczym spacerem dowiedziałem się że lista rejestracji została zapełniona już pierwszego dnia. Z przekazem do urologa termin - lipiec przyszłego roku. Pozostaje zacytować bohatera filmu Stanisława Barei - " ...piękna akcja. Piękna akcja ! "

Zbigniew 14.11.2021 17:03
Robicie wielkie halo wokół akcji tylko zapomnieliście o najważniejszym! Brak możliwości dodzwonienia się w celu zarejestrowania - ale informacja o akcji poszła w świat. Kolejna porażka ale pewnie kasa pobrana na ten cel się zgadza.

Rob 14.11.2021 09:05
Jak zaplacicie prywatnie, to wam badania zrobią, a tak to mają was głęboko w 5 literach

Z chorym jajem 13.11.2021 08:06
Nie da się dodzwonić, telefon wykonałem kilkakrotnie przed 8 i teraz też i nikt nie odbiera.

Marek 12.11.2021 14:45
Tylko, że tam nie da się dodzwonić

Czytacz 11.11.2021 20:15
A co Pan myślał? Tam mają gdzieś ludzi. Liczy się statystyka. Kolejny szat, bezimienny człowiek. Kto by się z nim liczył? Kto zdechnie, ktoś się urodzi. Statystyka. Oczywiście nie powinno tak być, ale niestety jest.

Jeden z wszystkich Panów 10.11.2021 11:02
"SP ZOZ zaprasza wszystkich Panów w sobotę 13 listopada", rejestracja od 7.30, w tym czasie do 10.56 wykonałem ponad 70 prób połączenia, 4 x był sygnał oznaczający że numer nie jest zajęty ale i tak nikt nie odebrał. Najwyraźniej panie z rejestracji musiały obdzwonić i zarejestrować całą rodzinę. O 11 się dodzwoniłem i usłyszałem, że lista jest zamknięta a w naszym mieście które ma tyle mieszkańców ile ma ZOZ zorganizował szumnie akcje badań dla panów i przewidział 25 miejsc dla chętnych. Cóż...

Pacjent2 10.11.2021 10:28
Nie da się dodzwonic…. Słuchawka odłożona pewnie miasto możliwości

pacjent 10.11.2021 07:39
wszystko pięknie, szkoda tylko że nikt tego numeru nie odbiera....

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
PRZECZYTAJ